301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2015 - Cuma 19:13
 
‘AK Parti’nin şubesi değiliz
MHP’li milletvekili adayları, esnaf buluşmalarına devam ediyor. Bu ziyaretlerde “Neden AK parti ile koalisyon kurmadınız?” sorusu ile sıkça karşılaşan Nuri Okutan, gerekçeleri açıkladı. Okutan, “Bu bir algı yönetimi, biz AK Parti’nin şubesi değiliz, içerde konuşulanlar dışarda doğru aktarılmıyor” dedi.
SİYASET Haberi
‘AK Parti’nin şubesi değiliz

MHP Isparta Milletvekili ve 26.Dönem Milletvekili Adayı Nuri Okutan, iş dünyasının nabzını tutmak için sanayiye yaptığı ziyarette bir dizi sorunla karşılaştı. Okutan, “Esnaf bilhassa emeklileriyle ilgili ve sosyal güvenlik sistemi ile ilgili şikayetleri var. Vergilendirme ile ilgili şikayetleri var” dedi.

Nuri Okutan, koalisyon kurulamamasının sorumlusu olarak kendilerini görenlerin de olduğunu belirterek, “Bu bir algı yönetimi, biz AK Parti’nin şubesi değiliz” dedi. Okutan, “Bu tamamen algı yönetimi. Bilhassa iktidar partisinin kamuoyuna pompaladığı ve gizlediği algı yönetimi sayesinde bu düşünceye sahipler. Biz bunları teker teker aktarıyoruz. Koalisyon kurulmasında kesinlikle geri durmadık. Biz AK Parti’nin şubesi değiliz. Biz AK Parti’den daha eski ideolojisi olan bir partiyiz. Geçmiş mazisi olan bir partiyiz. Memleketin gerçek sorunlarına sahip çıktığımıza inanıyoruz. Bu uçuruma gidişin durdurulması, 4 temel şartla ileri sürdük. Bu hususlarda birlikte olalım dedik. Hatta işin aslı bir çoğunda da esneterek bunları kabul ettik, çantamızı aldık, bakanlar kurulu üyelikleri dahil, görüşmeye gittik. Bu kamuoyuna yanlış aktarılıyor. İçerde konuşulanlar dışarda doğru aktarılmıyor. Biz hükümet olmak istedik. Partiler niçin hükümet olmak isterler. Ama biz AK Parti’nin koltuk deyneği değiliz. Bugün de bu olup bitenden herkes memnun mu? Sayın Başbakan diyor ki biz sanki hiçbir zafiyet olmadan hiçbir açık olmadan bugün biz hükümeti yürütüyoruz diyor. Bizi seçime niye götürdünüz diyor. Bakın böyle sıkıntılar var seçime gitmeyelim. Gelin ortak bir yolda buluşalım. Hep senin dediğin olmasın, bir hükümet programı yapalım, o programda birleşelim istedik. Ama onlar dediler ki biz yeniden gideceğiz.  Tek başına geleceğiz. Şimdi de adam afedersiniz, etkin bir şekilde hükümeti yürütüyoruz. Yürütüyorsunuz da bu hal ne?” dedi.

ARA ELEMAN SIKINTISI HAD SAFHADA

Esnaf ziyaretinde 4.sıra Milletvekili Adayı Hakan Demirtaş da vardı. Demirtaş’ın gündeminde ise ara eleman sıkıntısına değindi. Demirtaş, “Çalışılan işyerlerinde ara eleman sıkıntısı var. İş yapacak iş yaptıracak ilerleyen dönemlerde bu işleri aktaracak bir neslin arkadan gelmemesi en büyük sıkıntı. Hedefinde insan olmayan bir yatırım hedefine ulaşamayacaktır. İnsanımızın eğitilmesi ara elemanların artırılması gerekiyor. Bu noktada MHP politikalarında geniş kapsamlı çözümler mevcuttur. Bizim iktidarımız döneminde inşallah bu sorunlara çözüm bulacağız” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP’li, milletvekili, adayları, esnaf, buluşmalarına, devam, ediyor, ziyaretlerd
Yorumlar
Haber Yazılımı