301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
26 Mart 2013 - Salı 21:01
 
Tübitak Bölge Sergisi Isparta’da Açıldı
TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB) tarafından 44'üncüsü düzenlenen “Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Bölge Sergisi”, bu yıl ilk kez Isparta’da açıldı.
BURDUR Haberi
Tübitak Bölge Sergisi Isparta’da Açıldı

Barida Otel’de gerçekleştirilen serginin açılışına Vali Memduh Oğuz, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr.İskender Akkurt, İl Milli Eğitim Müdür Vekili İsmail Aslan, milli eğitim çalışanları ve öğrenciler katıldı.

SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İskender Akkurt, sergide bilgisayar, biyoloji, temel fizik, uygulamalı fizik, kimya, matematik, coğrafya, psikoloji, sosyoloji ve tarih dallarında geliştirilen 89 projenin yer aldığını açıkladı. Prof.Dr. Akkurt, “TÜBİTAK 1968’den bu yana bu organizasyonunu düzenliyor. Lise öğrencilerin motive edebilmek için, proje kültürünü alıştırabilmek için 44'üncüsü bu sene yapılıyor. Bu sene TÜBİTAK’a yaptığımız girişimler sonucunda bölge sergisinin Isparta’da yapılmasına karar verildi. Beş ilden 477 proje başvurusu yapıldı. 30 kişiden oluşan ve tüm illerden oluşan jüri üyeleri ile iki defa toplandık. 477 projeyi 89’a düşürerek bu atmosferde sergileyeceğiz” diye konuştu. Serginin 27 Mart tarihine kadar açık olacağına değinen Prof.Dr. Akkurt, “Serginin son günü akşamı ödül töreni yapılacak” dedi.

Konuşmaların ardından protokol, 89 projenin yer aldığı bölge sergisini gezerek projeler hakkında bilgi aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler:
Yorumlar
Haber Yazılımı