301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Mayıs 2013 - Cumartesi 12:23
 
3 gün sürecek uluslararası kongre başladı
SDÜ Uluslar arası Tıp Öğrenci Kongresi başladı. Kongreye 300 tıp fakültesinden 500 doktor adayı katılıyor. Bilimsel program kapsamında Pazar gününe kadar devam edecek kongrede gün boyu değişik oturumlar yapılacak.
SAĞLIK Haberi
3 gün sürecek uluslararası kongre başladı

Tıp Kongresi başladı. SDÜ Bilimsel Araştırma Topluluğu tarafından organize edilen 1.Uluslar arası Tıp Öğrenci Kongresi’ne Barida Otel ev sahipliği yapıyor. Kongrenin açılışı nedeniyle düzenlenen törende ilk konuşmayı Kongre Eşbaşkanı Öğrenci Mehmet Berk Akay yaptı. Akay, kongrenin Fatih Sultan Mehmet’in ölüm yıldönümüne denk gelen bugünün anlamının büyük olduğuna işaret etti.

Tıp Öğrenci Kongresi Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr.Süleyman Önal ise konuşmasında kongrenin düzenlenmesinde büyük emeği olan Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç’e ve Rektör İbicioğlu’na övgüler yağdırdı. Tıp Öğrenci Kongresi Genel Sekreteri Yrd.Doç.Dr.Süleyman Önal’ın belediye yetkililerine de sitemi vardı. Süleyman Önal, “Benim boğazım düz, söyler geçerim. Davet ettik gelmediler bir tane katkıları da yok aslında bu tip organizasyonlara en çok katkıyı  belediyelerin vermesini düşünüyorum. Defalarca gittik defalarca söyledik, ama hiçbir katılımın olmaması ve dikkat çekici bir husus bunu kamuoyu ile paylaşmak istiyorum” dedi.

Kongrenin açılış konuşmaları kapsamında kürsüye çıkan AK Parti Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, “Asıl bu tür organizasyonlarla gurur duyan biziz” dedi ve milletvekilliğinin siyasi makamdan ziyade bir görev olduğuna değindi.

SDÜ Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof.Dr.Ahmet Nesimi Kişioğlu ise fakülte hakkında bilgi verdi. Kişioğlu, SDÜ Tıp Fakültesinde 910 öğrenci olduğunu ve 20 yılda 674 mezun verdiğini söyledi.

SDÜ Rektörü Prof.Dr.Hasan İbicioğlu da konuşmasında tıp kongresini tarihi bir adım olarak niteledi.

Açılış konuşmaları sırasında ayrıca plaketler de verildi. Tıp Öğrenci Kongresi, açılış konuşmalarının ardından oturumlar şeklinde devam etti. Kongreye 300 tıp fakültesinden 500 doktor adayı katılıyor.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: SDÜ, Uluslar, arası, Tıp, Öğrenci, Kongresi, başladı, Kongreye, 300, tıp, fakült
Yorumlar
Haber Yazılımı