Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 19:47
 
5 yıldır kaçıyordu
Dünyanın kırmızı bültenle aradığı adam Isparta'da bulundu
GÜNDEM Haberi
5 yıldır kaçıyordu

Amerika Birleşik Devletleri’nde kurduğu saadet zinciri ile 12 milyon dolar dolandırdığı iddiası ve kara para aklamak suçuyla 5 yıldır FBI ve Interpol tarafından aranan iş adamı, Isparta'da bulundu. Bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören  iş adamı için Isparta Emniyet, harekete geçti.  

2010 yılında Amerika Birleşik devletlerinde 12 milyon dolarlık vurgun ve kara para aklama iddiası dünyayı sarstı. Bu vurgunu yapan ise bir Türk çıktı. Antalya doğumlu olan İş Adamı Salih Acarbulut, ABD'de "saadet zinciri" ile bir çok kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gizli servis FBI ve Interpol, kırmızı bülten çıkardı.

5 yıldır tüm dünyanın kırmızı bültenle aranan iş adamı Salih Acarbulut, Burdur'un Bucak ilçesinde rahatsızlanmasının ardından 23 Eylül'de 112 acil servis ekiplerince Isparta'daki bir hastaneye kaldırıldı.

Bunun üzerine Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gelen ihbar üzerine olayı incelemeye aldı. Ekipler, zanlının pasaport bilgilerine ulaşarak, "kara para aklamak" ve "dolandırıcılık" suçlarıyla FBI ve Interpol tarafından kırmızı bültenle arandığını tespit etti.

Isparta Emniyeti ardından ilgili bakanlık ile Interpol'a durumu bildirerek, olayı teyit etti. Isparta'daki bir hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavisi süren ve başında 24 saat polisin beklediği öğrenilen Acarbulut'un, iyileşmesi halinde yapılacak işlemlerinin ardından Interpol'e teslim edilmesi bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Dünyanın, kırmızı, bültenle, aradığı, adam, Ispartada, bulundu
Yorumlar
Haber Yazılımı