301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mayıs 2018 - Çarşamba 09:18
 
ISPARTA'YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE KURULUYOR
Meclis Genel Kurulu 20 yeni üniversitenin kurulmasını öngören tasarıyı kabul etti. Tasarı yasalaştı ve Isparta'ya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi kurulması da kesinlik kazanmış oldu
GÜNCEL Haberi
ISPARTA'YA İKİNCİ ÜNİVERSİTE KURULUYOR

Yasa, 4’ü vakıf olmak üzere 20 yeni üniversite kurulmasını öngörürken; aralarında İstanbul, Gazi, Anadolu, Karadeniz Teknik, İnönü, Selçuk, Erciyes’in de bulunduğu bazı üniversitelerin bölümlerini, yeni üniversitelere bağlıyor.

Yasaya göre, Gaziantep Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Konya Teknik Üniversitesi, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Malatya Turgut Özal Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Tarsus Üniversitesi, Trabzon Üniversitesi, Kayseri Üniversitesi, Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi, Eskişehir Teknik Üniversitesi, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi adlarıyla 16 devlet üniversitesi kuruluyor. Ayrıca, Ankara Medipol Üniversitesi, İstanbul Atlas Üniversitesi, Semerkand Bilim ve Medeniyet Üniversitesi, İzmir Tınaztepe Üniversitesi adıyla dört yeni vakıf üniversitesi açılıyor.     

HALK İSTİYORDU

Kanal 32 Televizyonu olarak geçtiğimiz aylarda yaptığımız araştırmada Isparta halkı Süleyman Demirel Üniversitesi'nin artık kabına sığamaz haline geldiğini ve kente ikinci bir üniversite kurulmasının şart olduğunu belirterek ikinci üniversitenin kurulmasını istediklerini ortaya koymuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ISPARTA'YA, İKİNCİ, ÜNİVERSİTE, KURULUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı