301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Mayıs 2013 - Perşembe 20:32
 
Aybatılı, yeni yönetimlere başarılar diledi
Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı ve oda başkanlarından oluşan heyet, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Isparta Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Seçimlerin ardından yeni yönetimlere başarılar dileyen Başkan Aybatılı, birlik ve beraberlik mesajları verdi.
GÜNCEL Haberi
Aybatılı, yeni yönetimlere başarılar diledi

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı ve oda başkanlarından oluşan heyet, dün Isparta Ticaret ve Sanayi Odası ile Isparta Ticaret Borsası’nı ziyaret etti.

Önce Ticaret ve Sanayi Odası’na giden heyeti, Başkan Şükrü Başdeğirmen ve Meclis Başkanı Osman Şahlan karşıladı.

Karşılıklı iyi dileklerin iletildiği ziyarette konuşan Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, Isparta’nın gelişmesi için hep birlikte çalışılması gerektiğinin altını çizdi. Aybatılı, “ISpartamızın gelişmesi ve ilerlemesi yönünde hep birlikte çalışmak zorundayız. Isparta esnaf ve sanatkarları odaları birliği, Isparta’nın en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri. Ticaret ve sanayi odamız da büyük bir sivil toplum örgütlerinden bir tanesidir. Borsamız var. bunlarla birlikte diğer sivil toplum örgütlerimiz var. Siz seçilen bütün arkadaşlarla birlikte bu kuruluşlarla gayet güzel bir diyalogumuz var. Dolayısıyla bu diyalogu güçlendirmek lazım” dedi.

ISPARTA YATIRIMLARI

Başkan Aybatılı, kalkınma için 2.OSB ve küçük sanayi kurulması gerektiğini söylerken, yatırımlar bazında Dereboğazı yolu ve hızlı trenin biran evvel hizmete girmesinin yararlı olacağını kaydetti. Aybatılı, “OSB’yi büyütmemiz gerekiyor. 2.OSB’yi mutlaka kurmamız lazım. Küçük sanayi, yeni sanayi ve petek sanayi doldu. Dolayısıyla 3.küçük sanayinin kurulması yönünde hep beraber çalışmamız gerekiyor. Bunu da başarmamız lazım. Isparta’nın yine Dereboğazı yolu meselesi var. Hızlı tren sorunları var. Bunlar büyük projeler. Sorunların çözümünde ve projelerin hayata geçirilmesinde Isparta ve Ankara’daki bürokrasiyle görüşmelerde destek ve yardıma ihtiyacınız olduğunda biz sizlerle beraberiz” dedi.

ÜMİTSİZLİK VAR

Isparta’nın artık kaybetmeye tahammülü olmadığını da ifade eden Başkan Aybatılı, “Isparta’da ümitsizlikleri kırmamız lazım” dedi. Aybatılı, “İnsanlar şimdi, bulundukları ortamda bir umutsuzluğa kapıldılar. Isparta’ya bir şey yapılmıyor veya Isparta’ya bir şey olmuyor. Böyle mi olacak, böyle mi devam edecek gibi ümitsizlikler var. Bu ümitsizlikleri kırmamız lazım” dedi.

ITSO GÖREVE HAZIR

Aybatılı’nın bu açıklamalarına katıldığını söyleyen ITSO Başkanı Şükrü Başdeğirmen, “Biz zora talip olduk, gücü de sizlerden aldık” diye konuştu.

Başdeğirmen, “Öncelikle bizleri ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Her zaman desteklerinizi gördük. Aldığımız sorumluluğun çok büyük olduğunu biliyoruz. Ispartamızın eksiklerinin çok olduğunun farkındayız. Bunları çözeceğimize inanarak göreve talip olduk. Elbette görevimiz zor ama zoru başarmak gerekiyor. Sizlerin desteği ile birlikte birlik beraberlik içinde olursak hiçbir şey zor olmaz. Isparta’nın birikmiş sorunları var. Bunları çözmemiz gerekiyor. Esnaf Odaları Birliği olarak sizlerin desteği çok önemli. Diğer işadamları derneklerimizle beraber sorunları tartışıp görüşüp çözeceğiz. Uçağı ne kadar istediğimizi Havaalanında gösterdik. Bu tür faaliyetlere devam edeceğiz.

OSB’mizde 4-5 parselimiz kaldı, talepler var, 250 bin dönüm bir alanda kurulan OSB’nin arkasında 260 bin dönüm daha yer var. Bunların kamulaştırılması gerekiyor. Kuruluşu yapılıp biran önce yapılması gerekiyor. Yeni OSB kurmak kolay değil ancak hep beraber bunu yapacağız. 2. OSB’yi biran önce hayata geçirmemiz çok önemli. Bu konuda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Hep beraber bunları çözeceğiz. Üniversitemiz günden güne gelişiyor. Biz üniversitemizin gelişmesi için  her türlü desteği veriyoruz. Çalışmalarımız içinde  Ticaret ve Sanayi Odası Meslek Yüksek Okulu Projemiz var. Sanayicimize ara elaman yetiştirmeyi düşünüyoruz. Sanayicimiz, esnafımıza hizmet için elimizden geleni yapmak zorundayız. Hep beraber, Ticaret Borsamız, Esnaf ve Sanatkarlar Odamız, İşadamları Dernekleri aynı masada oturursak Ankara’ya sesimizi duyurmamak için bir neden yok. Başaracağız inşallah. Birlik beraber içinde olacağız. Ben Isparta’nın gelişmesinde önümüzdeki yıllarda çok güzel şeyler olacak. Hep beraber bunları başaracağız” dedi.

BORSA ZİYARET

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, daha sonra Isparta Ticaret Borsası’nı ziyaret etti. Burada da Borsa Başkanı Ahmet Adar ve Meclis Başkanı Nuri Selçuk tarafından karşılanan Mehmet Aybatılı ve beraberindeki heyet, yeni yönetime görevinde başarılar diledi.

Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, borsanın kurulduğu günden bugüne kadar yaptığı çalışmaların devamını diledi, destek sözü verdi. Aybatılı, “Bir kardeş kuruluşunuz Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği olarak bütün başkanlarımız ve teşkilatlarımızla birlikte sizlerin yanınızdayız. Yapacağınız çalışmalarda destek olacağız. Isparta’nın büyümesi ve gelişmesi yönünde ne yapılması gerekiyorsa, üzerimize düşen görevlerde sizlerle birlikte olacağız. Ticaret Borsası, Isparta’da önemli işlere imza atıyor. Temsil etmiş olduğunuz kişiler sizlerden büyük hizmetler bekliyor.  Bu yapacağınız hizmetlerin şimdiden hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Isparta Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Adar, Başkan Aybatılı’ya ziyaretinden dolayı teşekkür etti, yeni dönem çalışmalarında da ellerinden geleni yapmaya gayret edeceklerini söyledi. Adar, “2009-2013 çalışma karnemizi aldık. Yapmış olduğumuz hizmetlerden dolayı üyelerimiz bizi tekrar bu göreve uygun gördüler. 2013-2017 yılları arasında Ispartamızda birlikte ve beraberlik içinde Esnaf ve Sanaatkarlar Odaları Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası, Batı Kalkınma Ajansı, Valilik gibi tüm kurum ve kuruluşlarla önceki dönemde olduğu gibi diyaloglu çalışarak ilimize daha iyi hizmet vereceğimizi düşünüyoruz” dedi.

Isparta Ticaret Borsası Meclis Başkanı Nuri Selçuk da Başkan Aybatılı’ya desteklerinden dolayı teşekkür etti. Selçuk, “Sizlerin destekleri ve işbirliğinizle bugünlere geldik. Bugünlere gelinceye kadar da çok uyumlu bir çalışma gösterdik. İlimiz ve ilçelerimizde üyelerimize verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Şarkikaraağaç İlçesi’nde temsilciliğimizi Şoförler ve Otomobilciler Odası bize açtı. Birlikte hizmet veriyoruz. Birlikteliğimizin en güzel örneği budur. Birlikte çalışmalarımız Ispartamız için hep mihenk taşı olacaktır. Bundan sonra da birlikte çalışacağımızın işaretini verdiniz” dedi.

Karşılıklı iyi dileklerin aktarıldığı ziyaret, sohbetle devam etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Esnaf, Odaları, Birlik, Başkanı, Mehmet, Aybatılı, oda, başkanlarından, oluşan,
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı