301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ekim 2015 - Pazar 17:00
 
Bakan Gürcan Isparta'da
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, bir dizi ziyaret ve açılışlara katılmak üzere baba ocağı Isparta'ya geldi. İlk olarak AK Parti İl Başkanlığının eski ve yeni dönem parti teşkilat mensuplarının bir araya geldiği kahvaltı programına katılan Bakan Gürcan, 1 Kasım seçimleri için önemli mesajlar vererek, 'İstikrar' vurgusu yaptı.
SİYASET Haberi
Bakan Gürcan Isparta'da

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, baba ocağı Isparta'ya geldi. Bakan Gürcan, ilk olarak AK Parti İl Başkanlığı tarafından eski ve yeni dönem parti teşkilatlarının mensuplarının bir araya geldiği kahvaltı programına katıldı. Barida otel'de gerçekleşen programa katılım yoğundu.  

Kürsüye gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Prof. Dr. Ayşen Gürcan, baba ocağında olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, gül bahçesindeki anısını anlattı. Bakan Gürcan, konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ispartalılara selamını iletti.

Cumartesi günü Dağlıca'da 4 askerin şehit olduğu haberini aldıklarını hatırlatan Gürcan, vatan ve mukaddesat uğruna hayatını kaybeden tüm şehitleri rahmetle andıklarını belirtti.

Bakan Gürcan, ateşin düştüğü yeri yaktığını ancak bu ateşin herkesin yüreğini yaktığına işaret ederek, "Onların geride bıraktıkları emanetimizdir. Son nefesimize kadar emanetlerine sahip çıktık, sahip çıkmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Devletin terörle mücadelede kararlılığını bir kez daha gösterdiğini vurgulayan Gürcan, "Terör örgütünün tek taraflı sözde ateşkes kararları da onları kurtarmayacaktır. Bunun hesabı elbette sorulacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bunu istismar edenlerle de anladıkları dilden konuşmaya, onlarla mücadeleye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle 'Silahlar gömülüp, üstüne beton dökülüp, ülkemizde tek bir terörist kalmayıncaya kadar' bu mücadele devam edecektir" ifadesini kullandı. 

Bakan Gürcan, Türkiye'nin son 13 yılda siyasal, ekonomik, sosyal ve kültürel alanlarda yaşadığı gelişmeleri birlikte gözlemlediklerine işaret ederek, toplum refahını arttıran, kardeşlik duygusunu pekiştiren, ekonomide inanılmaz atılımlar ortaya koyan, 100-150 yıllık devasa projeleri tamamlayan güçlü bir kararlı siyasi irade olduğunu belirtti.

İçinden geçilen zamanın önemli ve tarihi bir süreç olduğuna dikkati çeken Gürcan, şöyle devam etti:

"Bu dava köklü bir davadır. Zorluklara katlanmayı, özveriyi, paylaşmayı gerektirir. Türkiye bugün 2 milyon muhacire ev sahipliği yapıyor. Bu aziz millete, mazluma sahip çıkan, Müslüman kardeşine kol kanat geren Türkiye'ye hainlik edenler, kendi kin ve nefret denizlerinde boğulacaklar. Türkiye nice ihtilal gördü, nice darbeler gördü, nice olağanüstü olaylar gördü. Ama bu bütün olağanüstü dönemlerin, bütün zor dönemleri sandık ortaya geldiğinde millet sandıktaki kararıyla ters düz etti. Milletimizin demokrasiye inancı, siyasi feraseti tüm oyunları bozdu. Türkiye'nin kalkınmasını, büyümesini, demokratik gelişmesini, zenginleşmesinin ve dünyanın lider ülke olmasını sağlayabilecek, azim ve kararlılık hiç şüphesiz dimdik ayaktadır."

Gürcan, Türkiye'nin kullandığı en önemli güçlerden birisinin de kadın enerjisi olduğunu vurgulayarak, iş, siyaset ve bilim hayatında kadın varlığı arttıkça mevcut potansiyelin de artacağını bildirdi.

Türk milletinin 150 yıllık derin uykundan uyandığını belirten Gürcan, "Yeni Türkiye, bu derin uykudan uyanışın bir başlangıcıdır. Demokrasi, hukuk ve sağlam irade ile tüm engelleri aşacak yolumuza devam edeceğiz. Anadolu geçmişte olduğu gibi gelecekte de kardeşliğin, birlik ve beraberliğimizin tek adresi olacaktır" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aile, Sosyal, Politikalar, Bakanı, Prof, Dr, Ayşen, Gürcan, bir, dizi, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı