301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Nisan 2013 - Cuma 15:03
 
Benim gözümden projesi’nin gölcük çekimleri yapıldı
Süleyman Demirel Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı programında okuyan 5 öğrencinin hazırladığı ‘BENİM GÖZÜMDEN’ adlı Avrupa Birliği Gençlik Projesi’nin, Gölcük Tabiat Parkı’ndaki çekimleri tamamlandı.
AFYON Haberi
Benim gözümden projesi’nin gölcük çekimleri yapıldı

Proje koçluğunu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar, yasal sorumluluğunu ise öğrenci Gülseren Özübal’ın üstlendiği proje, 28 Haziran’da sona erecek. AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca onaylanan proje kapsamında, SDÜ’de eğitim gören 10 öğrenciye fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi veriliyor. Doğa ve çevre konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan proje ile aynı zamanda öğrencilerin takım çalışması yapmalarındaki becerilerinin artırılması amaçlanıyor.

Proje koçu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar yönetimindeki uzman eğitmenlerle birlikte SDÜ’lü 10 öğrenciye 15 hafta süreyle fotoğrafçılık ve kameramanlık eğitimi verilecek. Her hafta Cuma günleri düzenlenecek eğitimlerin 5  haftalık bölümü teorik, 10 haftalık bölümü ise uygulamalı eğitim ve etkinliklerden oluşuyor. Teorik eğitimlerini Radyo ve Televizyon Programcılığına ait stüdyoda gören öğrenciler, ilk olarak Gölcük Tabiat Parkı’nda çekimlerini yaptılar. Proje gurubu daha sonra Eğirdir Akpınar ve Yazılı Kanyonda fotoğraf ve kamera çekimleri yapacaklar. Öğrenciler tarafından çekilen görüntü ve fotoğraflar eğitmenler tarafından analiz edilerek değerlendirilecek. Projenin sonunda ise yapılan çekimler sergilenecek.

Tamamı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi tarafından finanse edilen projeye katılan öğrencilerin  teknik ekipman, ulaşım ve tüm ihtiyaçları bedelsiz olarak karşılanıyor.

Proje koçu Yrd. Doç. Dr. Nedret Çağlar, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon programcılığı öğrencilerinden oluşan bir ekiple bu projenin hayata geçirildiğini belirterek, tamamı ücretsiz olan eğitim ve etkinliklerin katılımcılar için bir fırsat olduğunu söyledi. Bu tip çalışmaların, öğrencilerin kendilerine olan özgüvenlerini artırdığını ve organizasyon yeteneklerini geliştirdiğini ifade eden Çağlar, projemize destek veren Avrupa Birliği Bakanlığı Türk Ulusal Ajansı yetkililerine teşekkür etti

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Süleyman, Demirel, Üniversitesi, Teknik, Bilimler, Meslek, Yüksekokulu, Radyo, T
Yorumlar
Haber Yazılımı