301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2013 - Çarşamba 11:27
 
Bu sergi başka sergi
ŞAİK Anadolu Lisesi’nden 3 öğrencinin hazırladığı ve AB Projesi olarak destek almayı başaran “Artık Atık Değilsiniz” projesi kapsamında yapılan eserler IYAŞPARK AVM’de sergilendi. Gün boyu farkındalık oluşturmak için halkın beğenisine sunulan eserler büyük beğeni topladı.
AFYON Haberi
Bu sergi başka sergi

ŞAİK Anadolu Lisesi son sınıf öğrencisi Veli Mektepli ve 2 arkadaşının hazırladığı “Artık Atık Değilsiniz” Projesiyle atık kağıtlar yepyeni yüzüyle ortaya çıktı. Kimi tablo oldu kimi de bir biblo.

Gülistan mahallesinde bir evin çatı katında atölye kuran genç mucitlerin çalışmaları, IYAŞPARK AVM’de bir gün süreyle sergilendi.

Proje Koçu Hale Mektepli, atık kağıtların değerlendirilmesinde bir farkındalık oluştıurdukları için mutlu olduğunu söyledi. Mektepli, “Projenin asıl çıkışı ilk olarak çocuklarımın kullanmadığı kitaplarıydı. Benim 2 oğlum var. sene başında dolaplarını düzeltirken, çok fazla test kullanılmış dergi, bir önceki kitapların çıktığını fark ettik. Her sene zaten gözümüze batıyordu olay. Bu yıl dedik ki bir adım öne çıkalım ve bu kağıtları değerlendirelim, böylece bir proje ortaya çıktı. Bizimle beraber birkaç adım atılsın diye olay projeye dönüştü” dedi.

 “Artık Atık Değilsiniz” projesinin bir Antalya ortağı da var. Sarı Melekler. Bu grup Antalya’da kanserli çocuklara sosyal yardım sağlıyor ve bu projeyi orada uygulamayı amaçlıyor.

 “Artık Atık Değilsiniz” projesi, 15 Nisan’a kadar devam edecek. Proje için 4 bin 500 euro destek alındı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞAİK, Anadolu, Lisesi’nden, 3, öğrencinin, hazırladığı, AB, Projesi, olarak, des
Yorumlar
Haber Yazılımı