Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
11 Haziran 2013 - Salı 12:47
 
Bu yıl 4 proje desteklenecek
Kültür ve Turizm Bakanlığı, tarihi sivil mimari örneklerin yaşatılması için başlattığı restorasyon desteklerini sürdürüyor. Isparta’da bugüne kadar 46 evin restorasyonu için proje başvurusu yapıldı, bu evlerden 26’sına destek verildi. Bu yıl 2’si proje 2’si uygulama olarak 4 proje destek almaya hak kazandı.
TURİZM Haberi
Bu yıl 4 proje desteklenecek

Tarihi ev ve yapılara Kültür ve Turizm Bakanlığı, hibe maliyetinde yardımlar yapmaya devam ediyor. Isparta’da bugüne kadar 46 evin restorasyonu için başvuru yapıldığını söyleyen Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, bu başvuruların 26’sının destek aldığını hatırlattı. Kılıç, “İlimizde il genelinde bugüne kadar 46 ev sahibi evlerinin restorasyonu için başvuru yaptı. Proje başvurularının 26’sına destek verildi. Toplam 234 bin lira hibe yardımlar gerçekleştirildi. Söz konusu evlerin projeleri çizildikten sonra Antalya Koruma Kurulu’ndan onaylandıktan sonra da vatandaşlarımız tekrar Kültür ve Turizm Müdürlüğümüze başvuru yaparak bu evlerin onarımları için bakanlığımızdan hibe yardımları alabiliyorlar. Bunun için de bakanlığımız projesi onaylanmış 8 tane eve 210 bin lira hibe yardımında bulunmuştur” dedi.

2013 PROJELERİ

Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç, 2013 yılı içinde 2’si proje 2’si uygulama olarak 4 proje destek almaya hak kazandığını söyledi. Kılıç, “2013 yılı için, toplam bakanlığımıza  proje başvurusu oldu. Bunun 2 tanesi desteklendi. Uygulamalar için de 2 başvuru oldu. Restorasyon projeleri tamamlanmış olan 2 evimize bakanlığımız yardımı yaptı. Toplam, bu sene 2 uygulama 2 proje olmak üzere 4 eve destek verilmiştir.

2014 YILI BAŞVURULARI

Kültür ve Turizm Müdürü Kılıç, başvuru yaptıkları halde yardım alamayan ve ilk defa başvuru yapacak olanlar için 13 Eylül’e kadar, projesi bitip de bakanlıktan yardım alacakların ise 13 Aralık’a kadar başvuru yapabileceğini hatırlattı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kültür, Turizm, Bakanlığı, tarihi, sivil, mimari, örneklerin, yaşatılması, için,
Yorumlar
Haber Yazılımı