301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Şubat 2019 - Pazar 18:29
 
Çin Takvimiyle Cinsiyet Hesaplama
Çin Takvimi, 700 yıl gibi uzun bir süredir bilinen ve Çin toplumu tarafından doğacak olan bebeklerin cinsiyetinin önceden öğrenilmesi için kullanılan bir takvimdir.
YAŞAM Haberi
Çin Takvimiyle Cinsiyet Hesaplama

            Çin Takvimi, 700 yıl gibi uzun bir süredir bilinen ve Çin toplumu tarafından doğacak olan bebeklerin cinsiyetinin önceden öğrenilmesi için kullanılan bir takvimdir. Tıbbi olarak bebeğin cinsiyetinin öğrenilebilmesi için hamileliğin 16. haftaya ulaşması bekleniyor. Ancak bu Çin Takvimi kullanılarak bu bilgiyi daha önceden öğrenmek mümkün hale geliyor. Sadece annenin doğum tarihi ve hamile kaldığı ay gibi bilgilerin bilinmesi gerekmekte. Bu yazımızda sizlerle bu bilgiler ışığında bebeğinizin cinsiyetini Çin Takvimini bebek cinsiyeti hesaplasını kullanarak nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

Çin Takvimi Nedir?

Asya Bölgesi’ ne ait olan Çin Takvimi uygulaması, 700 yıl gibi uzun bir süredir uygulanmaktadır. Bilim insanları tarafından batıl inanç olarak nitelendirilse dahi Çin toplumu tarafından bu eski metodun işe yaradığına inanılmaktadır. Çin Takviminde 5 element ve her ayı temsil etmekte olan 12 adet hayvan bulunmaktadır. Çin Takvimine göre her 60 yıl 1 periyottur ve her yıl bir hayvanı simgelemektedir. Her yılın simgesi olan hayvanın özelliğinin o yılı etkilemekte olduğuna inanılmaktadır.

Çin Takvimi Kullanılarak Bebeğin Cinsiyetini Öğrenmek

            Öncelikle Çin Takvimini kullanmanız için gereken koşul annenin yaşının 18 ile 45 aralığında olmasıdır. Daha sonra annenin doğduğu ay ve yıla göre yaşına birtakım sayılar eklemesi ve karmaşık tablolar kullanarak hesaplamalar yapması gerekmektedir. Ancak internet üzerinde yer alan hesaplama araçlarını kullanarak zahmetsiz bir şekilde Çin Takvimi metoduyla bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz.

            Bu araçlardan bir tanesi site içerisinde yer almaktadır. Bu araç sayesinde sadece birkaç tıklama ile kolaylıkla sonuca ulaşabilirsiniz. Site üzerinde Çin Takvimi Hesaplama aracına tıklayıp sadece annenin doğum tarihi ve hamile kaldığı ay bilgilerini girmeniz gerekiyor. Daha sonra hesapla tuşuna tıklayarak bebeğinizin Çin Takvimine göre cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Site içerisinde sitenin yetkilileri tarafından oldukça detaylı hazırlanmış rehber videoları da mevcut. Site içerisinde ayrıca rus takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplama ve japon takvimiyle bebek cinsiyeti hesaplama araçlarına da ulaşabilir ve kolaylıkla bebeğinizin cinsiyetini öğrenebilirsiniz. Site içerisinde kafanıza takılan soruları yorum alanından sorarak site yetkililerinden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çin, Takvimiyle, Cinsiyet, Hesaplama,
Yorumlar
Haber Yazılımı