301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ekim 2015 - Pazar 17:05
 
Davraz Kayak Merkezindeki tesisler 20 yıllığına kiralanacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı Davraz Kayak Merkezi İmar Planı Revizyonunu onaylanmasının ardından ilk yatırım için düğmeye basıldı. Davraz'daki İl Özel İdaresine ait 17 odalı Oberj Otel ile tesislerin alt ve üst istasyonlarda bulunan günübirlik kafeteryalar ve kayak odaları Yap-İşlet-Devret modeliyle 20 yıllığına ihale çıkarılacak.
YAŞAM Haberi
Davraz Kayak Merkezindeki tesisler 20 yıllığına kiralanacak

Davraz Kayak Merkezinin 1/25.000’lik imar planının Kültür ve Turizm Bakanlığınca onaylanmasının ardından Isparta İl Özel İdaresi ile İl Genel Meclisi harekete geçerek, 17 odalı Oberj Otel ile tesislerin alt ve üst istasyonlarda bulunan günübirlik kafeteryalar ve kayak odalarının sil baştan yenilenmesi için karar almıştı. Davraz Kış Sporları Ye Turizm Yüksek Rakımlı Sporcu Kamp ve Eğitim Merkezi İşletme Ve Altyapı Hizmet Birliği Başkanlığı Davraz kayak merkezinde işletmeler ihaleye çıkıyor.

İhalede otel, kayak odası ve kafeteryalar müstecirlere 20 yıllığına kiraya verilecek. İhale sonrası kafeteryalar bin metrekare büyüklüğe çıkartılması ve Özel İdareni mülkiyetinde olan Otel içinde genişletmesi talep edilecek. Otel, Kafe 1 Ve Kayak Odası'nın ihalesi 22 Ekim Perşembe günü yapılacak. Davraz'da bulunan diğer kafeler ise ayrı ayrı ihale edilecek. İhaleler 23 Ekim Cuma günü yapılacak.  İhale pazarlık usulü gerçekleşecek  ve ihaleyi alan firma yada firmalar 20 yıllığına söz konusu yerleri Yap-İşlet-Devret modeliyle işletecek.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kültür, Turizm, Bakanlığı, Davraz, Kayak, Merkezi, İmar, Planı, Revizyonunu, ona
Yorumlar
Haber Yazılımı