301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Nisan 2013 - Pazartesi 11:08
 
Dericiler zamanla oradan tahliye olacak
Yıkılan eski özel idare binasının bulunduğu alan meydan yapılması gerektiğini belirterek dikkatleri üzerine çeken Isparta Valisi Memduh Oğuz’dan bir önemli açıklama daha geldi. Deri Organize Sanayi Bölgesi’nin yerinin yanlış olduğunu savunan Vali Oğuz, “Orayı karma bölge sanayi yapacağız. Dericiler de oradan zamanla tahliye olacaktır” dedi.
GÜNDEM Haberi
Dericiler zamanla oradan tahliye olacak

Eski özel idare binasının bulunduğu alana meydan yapılması gerektiğini ifade ederek çarpıcı açıklamalarda bulunan Isparta Valisi Memduh Oğuz’dan bu kez de Deri Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili bir açıklama geldi.

Deri Organize Sanayi Bölgesinin kurulduğu yerin yanlış olduğunu savunan Vali Memduh Oğuz, söz konusu alanın karma organize sanayi bölgesi olması gerektiğini ifade etti.

Vali Oğuz konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Bizim halletmemiz gereken bir konu daha var. O da deri organize sanayi bölgesi. Aslında deri organize sanayi bölgesinin kurulduğu alan yanlış. Oraya kurulmamalıydı. Çünkü oradaki arkadaşlarımız maddi durumları belli. Arıtma tesisini çalıştıracak düzeyde değil. Onun için biz buraya karma organize sana bölgesi kurulmasını istiyoruz. Ben karma organize sanayi bölgesi kurulduğu takdirde buraya gelen arkadaşların dericilerin de yerlerini satın olarak onların oradan tahliye edileceğini düşünüyorum. Vicdanım öyle söylüyor. Çünkü oradaki arıtmanın çalıştırılması için dericilerin zamanla tahliye edilerek bunun yapılabileceğini düşünüyorum.”

Bölgenin karma organize olması için Genel Müdürlüğün ikna edildiğine dikkat çeken Vali Oğuz, “Genel Müdürlüğümüzle görüşmelerimiz uzun süredir sürüyordu. Deri organize sanayi bölgesinin karma bölge sanayi bölge olması için genel müdürümüzü ikna ettik. Biz bunu yaparken derici esnafımızı da düşünüyoruz. Oğlumuzu güldürürken kızımızı ağlatmayız. Onlar için de çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yıkılan, eski, özel, idare, binasının, bulunduğu, alan, meydan, yapılması, gerek
Yorumlar
Haber Yazılımı