301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2015 - Perşembe 20:49
 
Emeklilere toplu konutu yapacağız
Seçimlere 22 gün kaldı. Siyasi partiler çalışmalarına hız verdi. AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Said Yüce de sağlık çalışanları ve emeklilerle bir araya geldi. Her iki camianın da sorunlarını dinleyen AK Parti Milletvekili Adayı Yüce, meclis çatısı altında sorunların çözülmesi için elinden gelen tüm çabayı sarf edeceğini söyledi.
SİYASET Haberi
Emeklilere toplu konutu yapacağız

AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Said Yüce, 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler öncesi çalışmalarını sürdürüyor. Said Yüce’nin dün ilk durağı Öğretmenevi oldu. Burada Sağlık-Sen Isparta Şubesi çalışanlarıyla bir araya gelen AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Yüce, sağlık çalışanlarının sorunlarını dinledi.

 

AK Parti iktidarı döneminde ülkeye önemli hizmetlerin yapıldığını belirten Yüce, “Gittiğimiz her köyün sorunları çözülmüş. Bizden sadece oyun parkı ve düğün salonu gibi ihtiyaçlarını istiyorlar” dedi.

Isparta’da emeklilere toplu konutu biz yapacağız”

Said Yüce, sağlık çalışanlarının ardından Türkiye Emekliler Derneği Isparta Şubesinde emeklilerle bir araya geldi.

Toplantıda konuşan Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Abdülkadir Ersal, emeklilerin yaşadığı sorunlara değindi ve bu sorunlara çözüm istedi. Ersal konuşmasında şu görüşlere yer verdi: “Isparta’da 76 bin civarında emekli mevcut. Derneğimize 15 bin emekli üye kayıtlı. Bu Isparta’da en büyük kitle. 300 bin civarında seçmeni olan Isparta’nın 76 bin emeklisinin eşini de olduğunu düşünürsek 150 bin kişiye tekamül ediyor. Isparta’da bu kadar emekli olması memleketimizin emekli şehri olması demektir.

 Siyasi partiler bizlerin vazgeçilmez unsurlarıdır. Allah nasip eder de Isparta Milletvekili olursanız biz emeklilerin yanında yer alacağınızı ve sorunlarımızı çözeceğinizi umuyoruz.

Emeklimizin derdi çoktur. Siyasi partilerin derdi emeklinin peşindedir. Çünkü emekli büyük bir oy potansiyelidir. Ama maalesef içinde bulunduğumuz şartlarda emeklimiz bir kenara itilmiş, zar zor şartlarda geçinmek için mucizeler yaratan kitle olmuştur. Bu kitleyi kurtarmak tabi iktidar partilerin ve siyasilerin ellerindedir. Siyasiler kendilerini düşündükleri gibi emekli ve asgari ücretliyi de düşünce belki bu ortamda biraz daha nefes alınır.

Eğer Isparta’dan seçildikten sonra Çünür’ü geçtikten sonra Isparta’yı unutacaksanız biz de sizi unuturuz. Ama iyi kötü günümüzde bizim yanımızda olursanız emekli her zaman kendisine değer vereni ödüllendirmiştir. Bizim promosyon olaylarımız var. bu konuda bize söz vereceksiniz. 2000’den sonraki emeklilerimizin sorunlarının çözülmesi gerekiyor. Isparta’da konut sıkıntımız var. TOKİ ile bir çalışma var. sayın Başbakanımız 7 Haziran seçimlerinden ve 1 Kasım seçimlerinden önce 250 lirayla emeklileri ev sahibi yapacağını beyan etti. Biz de bundan esinlenerek kayıt almaya başladık. Sayın vekilimiz Süreyya Bey de bu konunun takipçisi olacağına söz verdi. Sizler vekilimiz olduğunuzda bunu en kısa zamanda Isparta’da başlatmak için gayret gösterirseniz seviniriz. Emeklimiz 65 yaşına gelmiş ama evi hiç olmamış. Dünyada mekan, ahrette iman sözümüz var bizim. Bize verilen bir kontenjan var bunu artırmak konusunda neler düşünüyorsunuz. Başvuru sayısı 10 bini geçti.

1200 lira destekleme primi vaat edildi. Kasım maaşında hiç olmazsa emeklimiz bu parayı alsın da rahat alsın.”

Partisinin iktidarı döneminde olmaz denilenlerin gerçekleştirildiğini ifade eden AK Parti Isparta Milletvekili Adayı Said Yüce de, “Isparta’da toplu konutu da biz yapacağız” diye konuştu.

Yüce, “Geçmişin birikmiş sorunlarını büyük ölçüde çözme imkanı bulduk. Eski Türkiye’de o kadar yanlış işler vardı ki; askeri, yargı vesayetleri ya da medya öyle bir haldeydi ki bir manşetiyle hükümeti indiriyor kaldırıyordu. O günler geçmişte kaldı.

Başbakanımızın açıkladığı üzere 250 lira gibi bir rakamla emeklilerimiz ev sahibi olabilecek. Bunları eskiden yapmıyorlardı. Çalışanlardan kesintiler inşallah kaldırılacak, kaldırıldı zaten. Her ay ilave 100 lira zam verilecek. Görmediğimiz şeyler de var. hastanelerin kapısında beklemeden, ilaç kuyruklarında beklemeden, yollarda sıkışmadan, her türlü rahatlık içinde yaşamak da bize yansıyan güzelliklerdir. AK Parti Türkiye’yi değiştirdi ve dönüştürdü.

Isparta’nın 203 köyü var. O köylere gidiyoruz. Bazen muhtarla köylüler birbirine bakıyorlar, vekil gelmiş acaba ne istesek diye. Bazen gülüyorlar. Çünkü isteyecek bir şey kalmamış. Her hizmet götürülmüş, yol yapılmış. Eskiden köylere çamurdan girilmezdi, suyu, elektriği yoktu. Şimdi kanalizasyonu dahil, göletleri, kapalı sistem sulama sistemleri yapılmış. Birbirine bakıyorlar vekilden çocuklarımıza o zaman oyun parkı ya da düğün salonu istiyorlar. Ne kadar güzel bir şey. Bu sevinilecek, iftihar edilecek bir şey. Türkiye nereden nereye geldi ona bakmak lazım. Bu bizim hayat standartlarımıza da yansıyor. 1 Kasım seçimlerinde tekrar istikrarın ve güzel günlerin devam etmesi için destek olmamız lazım” dedi.

Toplantı karşılıklı fikir alışverişleriyle son buldu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Seçimlere, 22, gün, kaldı, Siyasi, partiler, çalışmalarına, hız, verdi, AK, Part
Yorumlar
Haber Yazılımı