301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2013 - Perşembe 15:56
 
Etkinliklerin adresi Gökçay
Isparta belediyesinin geleneksel hale getirdiği Ramazan Ayı özel eğlence programı bu yıl Gökçay Mesireliğinde düzenleniyor. Havaların sıcak olması nedeni ile seçilen Gökçay Mesirelik alanı Ramazan’a ayrı bir renk kattı. Yeşillik ve serin bir ortamda düzenlenen program vatandaşa hem günün stresini attırdı hem de Programı gönül rahatlığı ile dinledi.
KÜLTÜR Haberi
Etkinliklerin adresi Gökçay

Belediye Programın daha etkin takip edilebilmesi ve halkın mesirelik alana daha kolay ulaşabilmesi için Kaymakkapı Meydanından ücretsiz sefer düzenledi. Belediye Ayrıca nostalji trenlerini de faaliyete geçirerek program alanına iki trenini de seferber etti. Her gün saat 20.00’de Kaymakkapı’da başlayan seferler ring halinde gece 01.00’e kadar devam edecek.

Ramazan etkinliklerinin ilk günü olmasına rağmen vatandaşın ilgisi oldukça yoğun oldu. Program yine her yıl olduğu gibi çocuklara özel programla başladı. Osmanlı’dan bize miras kalan perde oyunu ile ilk program başladı. Hacıvat ve karagöz hem çocukları hem de vatandaşı yine güldür geçirdi. Program daha sonra Ezgi Sanatçısı Cemal Kuru ile devam etti. Cemal Kuru’nun ölüm ve kabir üzerine derlediği ezgileri halk tarafından ilgi topladı. Zaman zaman ezgilere gözyaşı ile devam eden vatandaşlar dikkatten kaçmadı. Sanatçı Cemal Kuru’nun arından İlahi sanatçısı Mehmet Gökçe sahne aldı. Mehmet Gökçe önce kendi derlediği ilahileri söyledi. Daha sonra halkın isteklerine de cevap verdi. İlk gün programı gece 01.30’da sona erdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta, belediyesinin, geleneksel, hale, getirdiği, Ramazan, Ayı, özel, eğlence
Yorumlar
Haber Yazılımı