301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Mayıs 2013 - Perşembe 10:33
 
Festival yapılacak mı?
Isparta’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gül, Halı ve Kültür Festivali’nin bu yıl yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara son noktayı Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın koydu.
KÜLTÜR Haberi
Festival yapılacak mı?

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Gül, Halı ve Kültür Festivaliyle ilgili tartışmalara açıklık getirdi. Son günlerde Isparta kamuoyunda festivalin yapılıp yapılmayacağı yönündeki tartışmalara değinen Başkan Günaydın, festivalin 7-8-9 Haziran tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

Festivale Emel Sayın ile sürpriz sanatçıların katılacağını belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, esnaf stantlarının da kurulacağını açıkladı.

Başkan Günaydın konuşmasında şu görüşlere yer verdi, “Festival yapma konusunu süreye bırakmıştık. Bu sene yapmasak iki senede bir mi yapsak diye bir düşüncemiz vardı. 30 Ağustos’ta Etnografya Müzesi, fuar alanı, fabrika gibi büyük açılışlarımız olacak. O zaman mı büyük organizasyonlar yapsak mı acaba diye tartıştık. Ama halk ne isterse ben onu yaparım. Araştırdık, sorduk Isparta festivali istiyor. Bu nedenle karar verdik yapıyoruz. 7-8-9 Haziran’da gül festivali yapılacak. Festival kutlaması üç gün sürecek . Ama stadyumdaki konser etkinliği tek gün olacak. Konsere Emel Sayın mutlaka gelecek bir de sürpriz sanatçı olacak. Isparta halkı mutlu bir festival geçirsin istedik. Yine standlar kurulacak. Kortej geçişi yapılacak. 30 Ağustos Zafer Bayramı aynı zamanda Belediyemizin önemli açılışları olacak. Bu tarihte de konser organizasyonu düzenlenecek. MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin hem festivale hem açılışlara gelmesini arzu ediyorum. En güzelini en iyisi yapıyoruz. Tabi tasarrufu da düşünüyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta’da, her, yıl, geleneksel, olarak, düzenlenen, Gül, Halı, Kültür, Festiva
Yorumlar
Haber Yazılımı