301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Nisan 2013 - Cuma 15:06
 
Fevzi Özdemir, Başkan Günaydın’ı topa tuttu
Çünür’deki tarım alanlarının imara açılmasını sert dille eleştiren Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, Başkan Günaydın’ın “yüksek kat vermek istemiyorum ama kuzu kuzu veriyorum” açıklamasını da topa tuttu. Özdemir, “Yetki sende, varsa sorun düzeltirsin” dedi.
GÜNCEL Haberi
Fevzi Özdemir, Başkan Günaydın’ı topa tuttu

2014-2023 bölge planı hazırlıkları kapsamında, Isparta Kentsel Dönüşüm Senaryoları Çalıştayı geçtiğimiz gün yapıldı. Çalıştayda konuşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehirlerde yüksek katlara da karşı olduğunu söyleyerek, “Karşıyım ama kuzu kuzu veriyorum” demişti.

Başkan Günaydın’ın bu ifadesi tepki çekti. Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, “Varsa yanlışlık, düzeltme yetkisi zaten kendisinde” dedi. Özdemir, çok katlı yapıların da artık kaçınılmaz olduğundan bahsetti. Özdemir, “Eğer bir ilin revizyon planı önceden yapıldıysa şimdi belediye meclisini toplarsınız yeni bir revizyon planı yaparsınız, düzeltirsiniz. Eğer eski yapılanda bir yanlışlık varsa. Aynı şekilde ilin nazım planlarını, lejantını da düzeltebilirsiniz. Şimdi ortadaki çelişki şudur: Bütün dünya sosyal donatı alanlarını çoğaltıp yüksek binalar yaparken, bizim kentimize yüksek binalar yapmak istemiyorum deyimi bence çok yanlıştır. Çünkü nüfus artıyor. Nüfus arttıkça her insana istediği derecede villalar yapamazsınız. Herkese istediği gibi 1-2 katlı evler yaparak kentin yüzölçümünü imara açıp binalarla dolduramazsınız” dedi.

TARIM ARAZİLERİNİN İMARA AÇILMASI

Turizm Derneği Başkanı Özdemir, Kentsel Dönüşüm için sağlanan kolaylıklardan da bahsederek, “Isparta’da çürük bina yok” açıklamalarını da eleştirdi ve tarım arazilerinin imara açılmasının yanlışlığından söz etti. Özdemir, “Kentsel dönüşüme ihtiyacımız yok, bizim Isparta’da çürük bina yok diyerek tarım alanlarını imara açmak, tarım alanlarını bir takım yeni Isparta ilini yerleştirmek bence çok büyük yanlış. Burada bizim üzerinde durmamız gerekiyor. İnsanlar yanlış yerde, yeni açılan imar bölgesinde şunun bu kadar m2 arsası varmış, bunun bu kadar m2 arsası varmış. Konu bu değil. Bizim baktığımız pencere oradaki tarım alanlarının imara açılması” dedi.

Fevzi Özdemir, Isparta’nın bir master planının mutlaka hazırlanması gerektiğini anlattı.

Turizm Derneği Başkanı Fevzi Özdemir, kentin geleceğine ilişkin herkese görev düştüğünün bir kez daha altını çizdi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çünür’deki, tarım, alanlarının, imara, açılmasını, sert, dille, eleştiren, Turiz
Yorumlar
Haber Yazılımı