301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 11:06
 
Gül Platformu toplandı
Topluma açık alanlarda ve piknik alanlarında alkol alınması yasak. Bu yasağın arkasında olduğunu açıklayan yeni oluşum Gül Platformu, belediye meclisinin yaptığı hatayı kamuoyu ile paylaştı. Platforma göre, yasak yer değil, yasak bölgelerin ilan edilmesi gerek.
GÜNCEL Haberi
Gül Platformu toplandı

Isparta’da yeni bir sivil toplum kuruluşu oluşturuldu. Tanınmış simalardan oluşan Gül Platformu’nda Halil Elitok, Orhan Ünal, Ahmet Aydemir, Osman Akçil ve İbrahim Özgüleç, yönetimde görev yapacak.

Toplumu ilgilendiren, sağlıklı, huzur ve güven içinde bir hayat için müşterek noktalarda buluşmayı hedefleyen bu oluşum, ilk olarak açık alanlarda ve piknik alanlarında alkol alınmasının yasaklanmasına yönelik yaşanan gelişmeleri ele aldı.

Düzenlenen basın toplantısında konuşan Gül Platformu Başkanı Halil Elitok, kitle iletişim araçları başta olmak üzere alkolü özendiren tüm reklam, tanıtım ve hareketlerin ortadan kaldırılmasını istedi.

Bu noktada halen belediye meclisinde görüşülen ve açık alanlarda alkol tüketiminin yasaklanmasına yönelik kararın henüz alınmadığını hatırlatan Gül Platformu Genel Sekreteri Ahmet Aydemir, yapılan yanlışlığı kamuoyu ile paylaştı. Aydemir, yapılması gerekenin nokta değil bölge tayini olmasını hatırlattı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Topluma, açık, alanlarda, piknik, alanlarında, alkol, alınması, yasak, yasağın,
Yorumlar
Haber Yazılımı