301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2013 - Perşembe 12:29
 
Gülkent Cami, ibadete açıldı
Gülevler Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu yanında yapılan Gülkent Camii, ibadete açıldı. Ramazan ayının ilk gününde yapılan açılışa Vali Yardımcısı Dr.Kadri Canan da katıldı.
YAŞAM Haberi
Gülkent Cami, ibadete açıldı

Gülkent Camii, ibadete açıldı. Hayırseverler tarafından Gülevler Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu yanında yapılan Gülkent Camii, Ramazan ayının ilk gününde düzenlenen törenle açıldı.

Caminin açılış törenine Vali Yardımcısı Dr.Kadri Canan başta olmak üzere caminin yapımında katkıda bulunanlar ile mahalle sakinleri katıldı.

Cami inşaatının tamamlanarak ibadete açılmasında katkı sağlayanlardan İl Genel Meclisi Üyesi Gürsan Taştekin, mahalle sakinleri ile elbirliğinde yapılan caminin hayırlı uğurlu olmasını diledi ve caminin dini bilgilerin öğretilmesinde de katkı sağlayacağını anlattı. Taştekin, “Kuran-ı Kerim kursu başladı çocuklara ve bayanlara mukabele erkeklere ikindi namazından sonra mukabelemiz var. Camimiz tam faal çalışıyor” dedi.

Gürsan Taştekin, caminin bazı eksikliklerinin de yerel idare tarafından giderilmesini istedi. Taştekin, “Eksiğimiz sadece İmamımız Sayın Valimiz ve müftümüzden camimize İmam istiyoruz. Camimizde en büyük eksikliğimiz tuvalet eksiği Belediye Başkanımız bu konuda yardımcı olacağını söyledi. Onun haricinde ufak tefek eksikliklerimiz elektrik tesisatında var onları da tahmin ediyorum Ramazan Bayramına yetiştireceğiz” dedi.

Gülkent Camii, 350 kişilik ve şu ana kadar 450 bin lira harcama yapıldı. Ramazan ayı boyunca yemek vermek isteyenler de camiyi ve bahçesini kullanabilecekler.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gülevler, Yüksek, Öğrenim, Erkek, Öğrenci, Yurdu, yanında, yapılan, Gülkent, Cam
Yorumlar
Haber Yazılımı