301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Mayıs 2013 - Cuma 15:34
 
Güller diyarının gülen yüzleri
Bursa’da ilki gerçekleşen Kadın Girişimcilik Fuarı ve fuar bünyesinde yapılacak 1. Ulusal Kadın Girişimcilik Zirvesi renkli görüntülere sahne oldu.
GÜNCEL Haberi
Güller diyarının gülen yüzleri

Fuar, Bursa Uluslar Arası Fuar ve Kongre Merkezi'nde 27 Nisan Cumartesi günü açılan fuara 60’tan fazla ilden kadın girişimciler katıldı ve KOSGEB desteği ile işini yeni kurmuş kadınların tanıtım posterleri ziyaretçilerin görüşüne açıldı.

Güller diyarının gülen yüzleri
 
Protokol konuşmalarından sonra zevatın peşinden stantları gezmek diye bir merakım olmadığından, özgün haberim ile buluşmak için fikri firar halde stantların arasında gezinirken,Isparta Kadın Girişimciler yazılı bölümde bir masa üzerinde tanıtım broşüründe sayısız yararları yazılı kefir mayası paketlerini gördüm.
 
Bir anda 2 yıl öncesine gittim ve yüreğimi tamir edebilmek için göğüs kemiğimi enine ikiye bölen Sevgili Prof. Hayati Hocamın, ameliyattan 30 gün sonra ultrason ile göğsüme bakıp, “Kemiklerin kusursuz kaynamış sen bu mucizeyi bu kadar kısa bir sürede nasıl becerdin.” sözleri geliverdi.
 
Bütün mucize bir komşumun hediye ettiği bir tencere ve daha sonra kendimizin ürettiği kefirdi.Hem de sadece lezzeti hoşuma gittiği ve hararetimi kestiği için içtiğim kefir…
 
“Bunu üreten Isparta Üniversitesindeki hocamız Profesör Zeynep B. Seydim’dir ve kefir üzerine kitap yazmıştır “ diyen bir ses duydum ve iki gülen göz ile karşı karşıya geldim ve bir çırpıda kefirin hayatımdaki önemini anlatıverdim. Gıda Mühendisi Sevgili Tülin Yılmaz’a kendimin kefir için bir tez konusu olduğunu söyledim.
 
Hani bir anlamda tereciye tere satılıyordu ama satan kim alan kim belli değildi.
 
Bursa’da merhabamız dikkate alındığından, orada olduğumu gören başta Milletvekili Kemal Demirel olmak üzere dostlar, etrafımızı çevirdi ve Isparta standı şenleniverdi.
 
Bu arada Ispartalı Kadın Girişimcilerin diğer üyeleri ile de tanıştım. KAGİK Başkanı Gözde Çağlar, Başkan Yardımcısı Zuhal Büyükçulcu ile özlü sözlü ve de unlu sohbet ettik.
 
İki hanımefendi de eli taşın altında olan üretime katkı koyan önemli sektör temsilcileriydi.
 
Gözde Çağlar, Çocuk Adası adını verdiği bir kreş ve bakım evi kurucusu olarak büyük sorumluluk gerektiren bir sektörde başarılı olmuştu.
 
Zuhal Büyükçulcuise yaklaşık 60 yıllık başarılı bir serüvenin yeni kuşağı olarak Hediye Un Fabrikaları aile şirketinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapıyordu.
 
Anadolu’nun bağrından ve gül kokularının arasından çıkarak, dimdik ayakta duran bu insanlar, bende girişimcilikte cinsiyetin anlamını bir anda sıfırladılar.
 
Sohbetimizin sonunda dil kirası olarak koltuğumun altına sıkıştırdıkları Hediye Un’dan yapılmış bir somun ekmeği onları anarak afiyetle yedim.
 
Rosense’nin gülden gelen güzelliği ile ellerimi rahatlattım.
 
Ben haberimi bulmuştum tek eksik kalan fotoğraftı. Onu da Sevgili Erhan Kural’ın objektifi ile hallettik.
 
Dünya gezene çok küçüktür derler, bir  bakarsınız!

Osman GÜRÇAY'ın özel haberi...


Kaynak: Editör:
Etiketler: Bursa’da, ilki, gerçekleşen, Kadın, Girişimcilik, Fuarı, fuar, bünyesinde, yapıl
Yorumlar
Haber Yazılımı