İLK KEZ KONUŞTU
KÖYLÜLER AYAKLANDI
OSKARLIK TABLO
SU BASKINLARI
KALP SAĞLIĞI
Haber Detayı
14 Haziran 2011 - Salı 00:26
 
İLK MEZUNLARINI VERDİ
GÜNCEL Haberi
İLK MEZUNLARINI VERDİ

 Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nde mezuniyet heyecanı vardı. 4 yıl önce eğitim öğretime başlayan okul, ilk mezunlarını vermenin gururunu hem velilerle hem de Isparta halkı ile paylaştı.

Anadolu Sağlık Meslek Lisesi hemşirelik bölümü mezuniyet töreninde konuşan Okul Müdürü Süleyman Ayhan, hemşirelik mesleği mensuplarına ülkemizin çok ihtiyacı olduğunu ve bu mesleğin gelecekte önemli olacağını söyledi. Ayhan, “14 Eylül 2007’de açılan okulumuz 48 öğrencisiyle eğitim öğretime başlayıp bugün 53 hemşiresini mezun etmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşamaktadır. Hastanın kardeşi konumunda olan hemşirelerimizi, insanlığa hizmet aşkı ve merhamet duygusu ile yetiştirdik. Bu öğrencilerimiz, insanımızın en aciz olduğu hastalık anında onların yanında olacak. Tedavisinde yardımcı olup onların hayır dualarını alıp bunun mutluluğunu yaşayacaklardır. Hemşirelik, ülkemizin ihtiyaç duyduğu en önemli meslekler arasında yer almaktadır. Bugün mezun ettiğimiz 53 öğrencimizin tamamı, resmi ve özel sağlık kuruluşlarında işe başlayacaklardır. Ülkemizin hemşire sayısı henüz Avrupa standartlarının 3’te biri oranındadır. Bu nedenle hemşirelik geleceği parlak olan bir meslektir” dedi.

Ardından bayrak ve sancak devir-teslim töreni yapıldı.

Dönem birincisi Fatime Nur Çetinkaya’ya belgesini ve hediyesini Vali Memduh Oğuz verdi. Ardından sırayla öğrenciler diplomalarını aldılar.

 

Kaynak:
Fatal error: Call to a member function fetch() on a non-object in /home/kanal32/public_html/haber.php(0) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 214