301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Mayıs 2013 - Pazar 23:39
 
Isparta'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları
Isparta’da Gençlik ve Spor Bayramı kutlama etkinliklerinin adresi Hükümet Meydanı oldu. Burada düzenlenen törene Vali Memduh Oğuz, Belediye BaşkanıYusuf Ziya Günaydın, İl jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan, İl Emniyet Müdürü Mehmet Or, SDÜ Rektör Yardımcısı Numan Tamer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.
GÜNCEL Haberi
Isparta'da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kutlamaları

Kutlamalar kapsamında ilk olarak Atatürk Anıtı'na Valilik ve Gençlik ve Spor Müdürlüğü çelengi sunuldu.Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, 19 Mayıs’ın Atatürk'ün gençliğe verdiği önem ve değerin bir sembolü olduğuna değinerek, "Atatürk; 'Sizler yani Türkiye’nin genç evlatları yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yükselme irademize durmadan, yorulmadan yürüyecektir' diyerek büyük özverilerle kurulan Cumhuriyet'in ancak gençlerin omuzlarında yükseleceğini işaret etmiş ve Cumhuriyeti Türk gençliğine emanet etmiştir. Kurtuluş mücadelemizin başlangıç noktası olan bu özel günü 94. Yıl dönümünde tüm halkımızın 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramını kutluyorum" dedi.

Konuşmaların ardından tüm kutlamalara katılan öğrenciler Ata'nın Gençliği Hitabesini okudular.  Isparta Anadolu Sağlık Lisesi öğrencisi Oğuzhan Çelik de, Muzaffer Ender'e ait 'Dağ Başını Duman Almış' adlı şiiri seslendirdi. Ardından Erenler Mehteranı ve halk oyunları gösteri sunuldu. Spor dallarında dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta’da, Gençlik, Spor, Bayramı, kutlama, etkinliklerinin, adresi, Hükümet, M
Yorumlar
Haber Yazılımı