İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
NÖBETE HAYIR!
Araba kazandı
Haber Detayı
01 Ağustos 2013 - Perşembe 00:07
 
Isparta'da geliştirildi:Hafız kalemle tanışın
Isparta'da 162 çeşit Kur'an-ı Kerim basılan tesiste geçen aylarda üretimine başlanan "hafız kalem"in, geliştirilen programla insanlara Kur'an da öğretebildiği bildirildi.
GÜNCEL Haberi
Isparta'da geliştirildi:Hafız kalemle tanışın

Tesis Müdürü Ali Yıldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 15 bin metrekare kapalı alandafaaliyet gösteren tesiste 162 çeşit Kur'an-ı Kerim basıldığını söyledi.

Kur'an-ı Kerim'e hizmet noktasında hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını vurgulayan Yıldız, bu anlamda geçen aylarda Kur'an Kerim'deki 6 bin 666 ayetin tamamının yer aldığı "hafız kalem" adı verilen, 114 hafızın seslendirdiği elektronik kalemi ürettiklerini kaydetti. Oldukça talep gören kalemi geliştirmek ve kişinin, öğreticiye gerek duymadan Kur'an-ı Kerim'i tevcitli şekilde öğrenebilmesini sağlayacak yolları araştırdıklarını anlatan Yıldız, yaptıkları çalışmalar sonucunda elektronik kaleme yeni programlar yüklediklerini ve satışa sunduklarını belirtti.

Kur'an-ı Kerim'in Arapça olmasından dolayı tecvidin çok önemli olduğunu vurgulayan Yıldız, şöyle devam etti: "Yani harflerin uygun şekilde ağızdan çıkması gerekiyor. Harflerin doğru çıkmaması halinde mana bozulacağı için tecvit çok önemli. Yeni çıkan kalemin en büyük özelliği de harfleri ve kelimeleri tecvitli okuyabilmesidir. Hiç bilmeyen bir insan tevcitli şekilde Kur'an-ı Kerim'İ bu kalemden öğrenebilir. Tecvitli şekilde harfleri tek tek dinleyip, kendinizin okuduğunuzun doğru olup olmadığını görebiliyorsunuz. Kalem, Elifba'dan başlayıp Ku'ran-ı Kerim'e kadar gidiyor. Harfleri bile bilmeyen bir insan rahatlıkla Kur'an'ı öğrenebiliyor."

Yıldız, kalemde ayrıca kelime okuma, 1 ayet 1 meal, okuduğunu tekrar dinleyebilme, okuduğunu kaydedebilme özelliklerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

 

Kaynak: AA

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ispartada, 162, çeşit, Kuranı, Kerim, basılan, tesiste, geçen, aylarda, üretimin
Yorumlar
Haber Yazılımı