301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ekim 2015 - Pazar 14:08
 
ITKM’de çalışan sayısı 400’e çıktı, hedef yılsonuna kadar inşaatı bitirmek
Isparta kamuoyunda uzun süre tartışmalara neden olan Ticaret ve Kültür Merkezinde inşaat sürüyor. Belediyenin fesih ihbarnamesinin ardından inşaat çalışmalarını 230 işçiyle sürdüren yüklenici firma çalışan sayısını 400’e çıkardı. Bu doğrultuda firma inşaatı yılsonuna kadar tamamlamayı planlıyor.
GÜNDEM Haberi
ITKM’de çalışan sayısı 400’e çıktı, hedef yılsonuna kadar inşaatı bitirmek

Isparta kent merkezinde uzun süredir atıl bir vaziyette bulunan Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatıyla ilgili Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın yüklenici firmaya “fesih” resti çekmişti.

26 Ağustos 2015 tarihine kadar verilen sürenin son gününde 20-30 işçiyle ITKM inşaatına başlayan Kadıahmetoğulları, bayramdan önce çalışan sayısını 230’a çıkarmıştı.

Isparta kamuoyunun gündeminden hiç düşmeyen Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatında işçi sayısı itibariyle 400’e çıktı.  Isparta Belediyesi yetkilileri de inşaatta çalışan işçi sayısını belirleyip tutanaklara işliyor.

Ticaret ve Kültür Merkezi'ndeki inşaat çalışmasıyla ilgili kendisine günlük olarak rapor sunulduğunu bildiren Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Dün itibariyle şantiyede çalışan işçi sayısı 400. İşçilerin nerede, hangi işi yaptığı da raporda ayrıntılı bir şekilde sunuluyor. Mesela mermer cephe kaplamasında 46, alçıpan işinde 49, alçı sıva işinde 69 kişinin çalıştığı tarafıma raporla bildirildi. Ben bu çalışma hızıyla ITKM'nin 1 ayda biteceğini tahmin ediyorum. Fotoğraflar üzerinde inceledim. Eksikliklerle ilgili uyarılarımızı yaptık. Otoparkı bitirdik' demişler ama fotoğraflardan taban zeminlerle ilgili sorunlar tespit ettik. O konuda eksikliklerin tamamlanmasını istedik" diye konuştu

Firmanın yılbaşından önce ITKM’yi bitirmeye çalıştığı belirtiliyor. Aksi takdirde inşaat ruhsatı iptal olacak yüklenici firma ITKM’deki tüm haklarını kaybetmiş olacak. 

 

Kaynak: Editör: Kanal32 Televizyonu
Etiketler: Isparta, kamuoyunda, uzun, süre, tartışmalara, neden, olan, Ticaret, Kültür, Mer
Yorumlar
Haber Yazılımı