301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Nisan 2013 - Salı 20:24
 
Jimnastikte Isparta seçmeleri
Isparta 6 Mart Spor Salonu, önemli bir organizasyona ev sahipliği yaptı. Artistik Jimnastik dalında okullar arası il seçmeleri yapıldı. Seçmelere çeşitli okullardan yıldızlar, gençler ve minikler dalında 38 sporcu katıldı. Sporcular kadar velileri de oldukça heyecanlı dakikalar yaşadılar.
SPOR Haberi
Jimnastikte Isparta seçmeleri

Artistik Jimnastik dalında okullar arası il seçmeleri yapıldı. Seçmelere çeşitli okullardan yıldızlar, gençler ve minikler dalında 38 sporcu katıldı.

Takım olarak TED Koleji, Yılmaz Şener, Ülkü ve Fatih İlköğretim okullarının katıldığı il seçmeleri kıyasıya bir yarışa sahne oldu.

Jimnastiğin 3 yıldır ilimizde aktif olarak yapıldığını söyleyen Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Yardımcısı Fatma Uçarlar, her geçen yıl ilginin artmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uçarlar, “Jimnastik her alamda ihtiyaç olan bir branş. Bilhassa çok küçük yaşta başladığı zaman çocukların esnekliği, zerafeti, hareketi ve diğer spor dallarına da temel teşkil etmesi önemli. Yönlendirmek lazım. Çocuklar bu enerjiyi nasıl olsa bir yerde sarfedecekler. Anlamsız ve boşa geçen zaman yerine sporla uğraşmak çok önemli ve bu önemin artık Ispartalı aileler de farkındalar ki her geçen yıl sporcu sayımız artıyor” diye konuştu.

Öte yandan jimnastiğin ayrı bir bölümü olan Fitnes’te 12-13 yaş grubunda İrem Öztürk’ün Türkiye birinci olduğu öğrenildi. Bunu Zeynep Aydoğdu Türkiye ikinciliği ile takip etti.

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta, 6, Mart, Spor, Salonu, önemli, bir, organizasyona, ev, sahipliği, yaptı
Yorumlar
Haber Yazılımı