Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 13:34
 
Karbuz Çeşmesi’nden su içtin mi?
MHP İl Başkanı Yalçın, AKP adayı Yüce’ye cevaplaması için birkaç soru sordu. Yalçın, ‘’Bir kere olsun acaba kendisi Isparta’da karbuz çeşmesinden su içmiş mi? Isparta’nın bırakın mahallelerini ezbere ilçelerini biliyor mu? Bu kadarlık ta merak etmek hakkımızdır’’ dedi.
GÜNDEM Haberi
Karbuz Çeşmesi’nden su içtin mi?

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, ‘’Onların dünyası farklı’’ diyen AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a sert çıktı. Ardından Said Yüce’yi hedef alarak AK Parti-cemaat ilişkilerine değinen Yalçın, milletin sandıkta gereken cevabı vereceğini savundu. Bu anlamda Yüce’ye bir takım sorular soran Yalçın, şu açıklamaları yaptı;

 ‘’AKP, ‘Türkiye’de tek başına iktidar olmazsa bu ülkede terör artar, istikrarsızlık olur’ gibi algılarla 14 yıldır beceriksiz yönetimini kapatmaya çalışıyor. AKP artık yoruldu, yıprandı. Ve bir bekleme dönemine girmesi lazım. Nadasa bırakılması gerekir. MHP olarak bizler samimi ve dürüst siyasetimize devam ediyoruz. Ama son zamanlarda kendini bilmez oda yöneticileri, siyaseti okumakta zorlanan parti İl Başkanları, olur olmaz konuşmaya başladılar. AKP İl Başkanı Osman Zabun, ‘Onların dünyası farklı olduğu için Barla’yı anlamaz’ diyor. Kendisi de İl Genel Meclisi’nde görev aldığı dönemde biz inanç turizmi konusunda Barla’nın önemini anlatıp hatta Barla’nın Isparta’nın çeşitli yerlerine büyük levhalarla tanıtılması gerektiğini, Barla’nın girişine de ‘Bediüzzaman’ın yaşadığı topraklardansınız’ levhasının asılması gerektiği konusunda ciddi destek verdik. Ama yapamadılar. Çünkü o zaman farklı bir cemaatle yol arkadaşlığı yapıyorlardı. Şimdi o cemaati terör örgütü ilan ettiler.

Cemaatin içerisindeki doğruyu yanlışı ayıralım ve cemaatle ilgili yanlışlıkları, devlet yönetimine sızmaya çalışanları terörist ilan ettiler. Yıllardan beri terör örgütüyle masaya oturdular müzakere yaptılar. Biz çözüm sürecinin vatana ihanet olduğunu teröristle müzakere değil mücadele yapılması gerektiğini söyledik. Son patlamalarda ortaya çıktı ki biz yıllar önce bu şehir yapılanmasının Türkiye’yi kana bulayacağını söylediğimizde bize ‘Morg bekçisi’ demişlerdi. Biz bu ülkede ‘Kürt sorunu yok terör sorunu var’ derken bize bu ülkede ‘Kürt sorunu vardır benim sorunumdur’ diyen AKP’nin Genel Başkanıydı bizzat. Bu kadar hatanın olduğu bir yerde ve kurulduklarında ‘Biz kimseye kanmayacağız, kandırmayacağız’ sloganlarıyla çıkan AKP, hem dış politikada hem iç politikada terör konusunda bizleri kandırmıştır ve olan aziz Türk milletine olmuştur.

Öte yandan bugün bu siyasi partinin anlayışının İl Başkanı ‘Bunların dünyası farklı’ derken bugün maalesef bir cemaatten güya uzaklaşıp başka bir cemaatle omuz omuza yola çıktıklarını görüyoruz. Hayırlı olsun. Biz Said Yüce kardeşimizin milletvekili adayımızın yanlışından bahsetmedik. Tanımadığımızı söyledik. Bir kere olsun acaba kendisi Isparta’da karbuz çeşmesinden su içmiş mi? Isparta’nın bırakın mahallelerini ezbere ilçelerini biliyor mu? Bu kadarlıkta merak etmek hakkımızdır.

Bediüzzaman Hazretlerinin önemi büyüktür. Bediüzzaman Siirt’te de yaşamıştır. Kendisi de Siirtlidir Said Yüce Beyin niye oradan aday olmuyor da Isparta’dan aday oluyor? Bunlara makul bir cevap vermesi lazım. Benim cümlelerimle kendi eksikliklerini anlatmaya çalışmalarının hiçbir anlamı yoktur.

Ve bu seçimler için önemli olduğunu düşündüğüm kanaatimiz şudur; Ispartalı hemşerilerimiz Isparta’ya hizmet etmek için aday olanlarla Isparta’yı bir yere gelmek için kullananları ayıracaklardır. Ve AKP de ben 7 Haziran seçimleri öncesinde ifade etmiştim; Dereboğazı yoludur, teşviktir bunlara AKP’nin ömrü yetmeyecek demiştim. Yetmeyecektir de. Göreceksiniz. Bu hizmetler daha milli duruş gösteren bir hükümet tarafından sağlanacaktır. Terör olaylarıyla ilgili de üzüntümüz gerçekten

büyüktür. Türkiye’nin kalbinde bomba patlatılmıştır. Hükümetin istifasını gerektirir. 1 Kasım’da AKP artık tarihin derinliklerinde yok olması gereken bir siyasi partidir. Biz bu anlamda hassas bir dönemde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ve MHP’nin tek başına iktidarında da Isparta’nın sorunlarının çözümleri için projelerimizle geliyoruz inşallah.’’

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, İl, Başkanı, Yalçın, AKP, adayı, Yüce’ye, cevaplaması, için, birkaç, soru,
Yorumlar
Haber Yazılımı