301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
17 Aralık 2014 - Çarşamba 00:28
 
Lübnanlı Avcılar Isparta'yı Sevdi
Isparta’nın ilk özel avlak sahası olarak hizmet veren Tütüncü Avlak Sahası, yurt içinin yanı sıra yurt dışından da avcıların ilgi odağı oldu.
TURİZM Haberi
Lübnanlı Avcılar Isparta'yı Sevdi

Isparta'nın ilk özel avlak sahası olarak hizmet veren Tütüncü Avlak Sahası, yurt içinin yanı sıra yurt dışından da avcıların ilgi odağı oldu. Keklik ve Sülün yetiştirerek doğaya salıp av yaptıran merkez, Isparta'yı av turizmiyle tanıştırdı. 1200 hektarlık bir alanı Milli Parklardan kiralayan firma, bu alanda yerli ve yabancı av meraklılarına keklik ve Sülün avlamaları konusunda hizmet veriyor. Avlak sahasının kurucusu Kemal Küçüktütüncü, Türkiye'de aktif olarak çalışan 3 avlak sahası olduğunu söyleyerek, "Bunların içinde yabancılara hizmet veren tek özel avlak sahası biziz. Şu an başka yerlerde yetiştirilen keklik ve sülünleri av sahasına salıyoruz. Üretim izni almak için başvuru yaptık. Yabani hayvan üretim belgesi aldıktan sonra burada kendimizde üretmeye başlayacağız" dedi.

"YURT DIŞINDAN AVCILAR GELİYOR"

Av turizmi için gelen kişilerin ekonomik durumları iyi kişilerden oluştuğunu söyleyen Küçüktütüncü, "Türkiye'den Antalya ve ilçelerinden yurt dışından özellikle Lübnan'dan avlanmaya gelen gruplar var. Anatolia Safari aracılığıyla bize yurt dışından Avcılar geliyor. Isparta açısından bu alan yeni, Türkiye açısından da çok yeni. Ama av turizmi önemli bir şey. Av turizmine gelen kişi sadece avlakta ödediği para ile kalmıyor.Isparta'ya ekonomik anlamda katkı yapacak bir alan. Bu kişiler gelir durumları iyi. Zevk için kalkıp kuş avlamaya geliyorlar. Biz dağı 10 yıllığına kiraladık. Son olarak Beyrut'tan 6 erkek avcı, 3 de eşleri, toplam 9 kişilik bir grup geldi" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isparta’nın, ilk, özel, avlak, sahası, olarak, hizmet, veren, Tütüncü, Avlak, Sa
Yorumlar
Haber Yazılımı