301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2015 - Perşembe 20:37
 
Madem bu kadar delikanlıydın, istifa etseydin
Siyaset sahnesinde sözler sertleşiyor, tansiyonsa yükseliyor. AK Parti’nin terör politikasını “AKP, PKK’sız, PKK da AKP’siz olamaz” sözleriyle eleştiren MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan’a AK Parti kanadının yanıtı sert oldu. AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, “O dönemde valilik yaptın. Madem delikanlıydın istifa etseydin” dedi. Zabun ayrıca partisinin Milletvekili Adayı Said Yüce için yapılan “ithal aday” eleştirilerine de MHP Milletvekili Okutan üzerinden cevap verdi.
SİYASET Haberi
Madem bu kadar delikanlıydın, istifa etseydin

Seçimler öncesi siyasetin tansiyonu yükseliyor. MHP Isparta Milletvekili Nuri Okutan’ın “AKP, PKK’sız, PKK da AKP’siz olamaz” sözlerine AK Parti kanadının yanıtı sert oldu.

Partisinin Milletvekili Adayı Said Yüce’nin sağlık çalışanlarıyla buluşmasında konuşan AK Parti Isparta İl Başkanı Osman Zabun, “Gerçekten milliyetçiydin, ülke açısından bölünme riski gördün, istifa etseydin de delikanlılığını görseydik” ifadelerini kullandı.

Okutan’ın boş laflar sarf ettiğini belirten Zabun, ‘’Sayın Okutan’ın bu anlamda ifade ettiği sözler boş sözler. Kendisi yıllarca AK Parti iktidarının Valiliğini yapmış bir insandır. O halde insana dönüp bir sorarlar; Ülkenin selametiyle ilgili ‘bölünmesine kadar götürebilecek politikaları’ uygularken sen insan olarak hiç rahatsız olmadın mı? Vicdanın rahatsız olmadı mı? Neden delikanlılık gösterip o makamdan istifa etmedin?’ diye sorarlar adama. Sayın Okutan, Valilik döneminde AK Parti hükümetinin siyasetini ve politikalarını görevli olduğu şehirde gayet güzel uygulamıştır. İnanmadığınız bir şey varsa, hele hele bu ülkenin selametiyle ilgili bir şeyse delikanlılık o zaman istifa dilekçesini verip ayrılmaktır. O gün böyle bir cesaret ve değerlendirmenin içerisinde bulunmayan bir bürokratın bugün siyasi arenaya çıkınca ağzına geleni söylemesi, torbanın içerisinden rastgele kelimeler seçerek kullanması etik dışıdır. Biraz daha sorumlu hareket etmesinin uygun olacağı kanaatindeyiz’’ dedi.
“NE KADAR DOĞRU POLİTİKA SERGİLEDİĞİMİZİ BUGÜN GÖRÜYORUZ”
AK Parti’nin bugüne kadar uyguladığı politikaların gerçekten etraflıca düşünülmüş politikalar olduğunu ifade eden Zabun, şöyle devam etti; ‘’Türkiye bugün terörle mücadelede önemli mesafeler aldı. PKK’nın veya uzantıların o bölgede vatandaşı sokağa dökme anlamında çağrılarını da gördük. O bölge insanımızın bu çağrıya asla yanıt vermediğini de gördük. O bölgedeki vatandaşlarımız bu çağrıları reddediyor ise bu AK Parti’nin bugüne kadar uyguladığı politikalarının eseridir. Ne kadar isabetli hareket ettiğimizi, o politikalarımızı belirlerken ne kadar doğru süreç yönettiğimizi bugün daha net görüyoruz.
“ONLARIN DÖNEMİNDE YABANCI UNSURLARIN
DESTEKLERİNE VE İSTİHBARATINA MUHTAÇTIK”
Terörle mücadele noktasında önemli mesafeler aldık. Terörle mücadelede kullandığımız birçok araç milli değerlerimizdir. Onların döneminde bir takım yabancı unsurların desteklerine, doğru, yanlış istihbaratlarına ihtiyaç duyarken bugün ülke olarak hem kendi istihbaratlarımızı topluyoruz hem de kendi araçlarımızla etkili bir mücadele yürütüyoruz. Milli olmayan bir anlayışın bunları üretmesi söz konusu değildir. İstediğiniz kadar kendinizi milli olarak tanımlayın ama vatandaş bugüne kadar yaptıklarınıza bakar. Dönüp baktığımız zaman onların dönemimde bu ülke yabancı unsurlara muhtaç
durumdaydı. Ama bugün kendi ayaklarının üzerinde duran ve mücadelesini etkili biçimde yürüten bir noktaya ulaşmıştır. Sayın Başbakanımızın ifade ettiği üzere bu iş artık tamamen çözülene kadar silahlar bırakılıp, üzeri betonla kapatılana kadar sürdürülecektir. Terörle mücadelede bu ülke duruşunu ortaya koymuş ve bundan sonra da koymaya devam edecektir.’’

“3 AYDA EĞİRDİR’E ARKA KAPIDAN GİRİP, ÇIKTIN”

Konuşmasında MHP Milletvekili Okutan’a yüklenmeye devam eden Zabun, “Bugüne kadar ne yaptın ki bundan sonra yapabileceksin. Gördük 3 ayda Eğirdir’e arka kapıdan girip çıktın” diye konuştu.

AK Parti İl Başkanı Zabun’un bu açıklamalarına MHP’den nasıl bir cevap geleceği ise merak konusu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Siyaset, sahnesinde, sertler, sözleşiyor, tansiyonsa, yükseliyor, AK, Parti’nin,
Yorumlar
Haber Yazılımı