301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Ekim 2015 - Perşembe 20:37
 
Milletvekili Adayı Gençay : Baraja takılmayın, bize oy verin
Isparta'da 1 Kasım seçimlerine hazırlanan diğer bir parti ise Saadet Partisi. Parti, meclise girme formülünü buldu. Barajı aşamadığı için milletvekili seçilemeyen adaylar, Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak, meclise girmeye çalışacak. Saadet Partisi Adayı Cevat Gençay, baraj formüle dair önemli açıklamalarda bulundu, Ispartalılardan destek istedi.
SİYASET Haberi
Milletvekili Adayı Gençay : Baraja takılmayın, bize oy verin

Saadet Partisi kadroları, 1 Kasım seçim çalışmalarını sürdürüyor. Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kabalak, partisinin meclise girme formülünü buldu. Barajı aşamadığı için milletvekili seçilemeyen adaylar, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuruda bulunarak, meclise girmeye çalışacak.

 


7 Haziran seçimleri öncesinde "Meclisteki partililere oy verirseniz boşa gider" sözünü hatırlatarak, bunun doğrulandığını söyleyen Saadet Partisi Isparta Milletvekili Adayı Cevat Gençay, partisinin gündemdeki bireysel baraj formülünü açıkladı. Ispartalılara seslenen Milletvekili Adayı Gençay, "Baraja takılmayın, bize oy verin" mesajı vererek, destek istedi.
Gençay, "Bizim mecliste olmamız lazım. Bu meclis bu partilerle asla bu halkın çaresine çözüm bulamaz. Onun için biz bu doğrultuda çalışmalarımıza başladık. Gayretle çalışıyoruz. Bize tek engel gösterdikleri baraj konusu. Ancak Genel Başkanımız aday tanıtım toplantısında dedi ki, 'Milletvekili çıkaracak kadar oy alın, barajı bana bırakın' Biliyorsunuz bizim genel başkanımız, anayasa profesörü ve anayasa mahkemesinde 50 tane maddeyi iptal ettirmiş bir insan. Onun için biz Ispartalılı kardeşlerimize diyoruz ki, siz bir milletvekili çıkaracak kadar bize oy verin. 2013 yılında Anayasanın 148'nci maddesine göre bireysel hak arama izni verildi. Eğer biz bir milletvekillik oy alırsak, genel başkanımız 148'nci maddeden anayasa mahkemesine başvuracak ve biz bireysel hakkımızı alacağız. Onun için biz Ispartalı kardeşlerimize diyoruz ki, baraj olarak olaya bakmayın hizmet edebilecek, parti ve insan olarak bakın. Bu seçimde oylarınızı ona göre verin. Zaten bundan önce verdikleriniz hiç bir işe yaramadı ama bu seçimde Saadet Partisi mecliste olsun ki, hem hizmet size gelsin, hem de ülkemiz huzura, mutluluğa kavuşsun diyorum" dedi.
 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ispartada, 1, Kasım, seçimlerine, hazırlanan, diğer, bir, parti, ise, Saadet, Pa
Yorumlar
Haber Yazılımı