301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2015 - Cuma 19:17
 
Okutan: Ben yanlışlığı gördüğüm için gereğini yaptım ama merkeze alındım
MHP Isparta Milletvekili ve 26.Dönem Milletvekili Adayı Nuri Okutan, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a yüklendi. Okutan, “Ben 57.hükümetin valisiydim. Kimsenin benim valiliğime söz edecek durumu yok” diye sert çıktı ve çözüm sürecinde gördüğü yanlışlıkları rapor ettiği için merkeze alındığını söyledi. Okutan, bu rapor hakkında önemli bir iddiada da bulundu.
GÜNDEM Haberi
Okutan: Ben yanlışlığı gördüğüm için gereğini yaptım ama merkeze alındım

MHP Isparta Milletvekili ve 26.Dönem Milletvekili Adayı Nuri Okutan, kendisine cevap veren AK Parti İl Başkanı Osman Zabun’a yüklenerek, “Ben yanlışlığı gördüğüm için gereğini yaptım ama merkeze alındım” dedi.

Okutan, “Bakanlar kurulu bile bu çözüm süreci ile ilgili tam fikir sahibi değiller. Biz devlet tecrübemizle bunun geleceği noktayı gördük ve ben valiyken sayın Cumhurbaşkanımız o zaman Başbakandı  23 sayfa rapor yazdım ve itirazlarımı  ilettim. Benim çalıştığım yerlerde de terörle hiçbir zaman bir zafiyet söz konusu olmamıştır. Türkiye’ye örnek çalışmalar üretilmiştir. AKP hükümetinin valisi, AKP’nin valisi falan bunlar çok doğru ifadeler değil. Bu sokak jargonudur. Valilerin ili nasıl idare ettiğini ilkokulda vatandaşlık bilgisinde öğretirler, bir hukuk adamının bunları konuşması falan çok boş şeyler. Devlet memuru olmak ayrı politika yürütmek anlamına gelmez. O ancak benim yaptığım gibi raporlanır. Biz bunları raporladık, raporladık diye başına gelmeyen kalmadı. Hem merkeze alındım, bu uygulamaları yanlış yapıyorsunuz, Türkiye yanlış yerlere gidiyor diye söylediğimizde hem bir sürü itibarsızlaştırarak soruşturmalar açıldı, merkeze alındım hem de esasen bunun da hakkını teslim etmek lazım, sayın başbakan o zaman ilgiyle izledi. İşin doğrusu etkilendiğine inanıyorum. Ama merkeze gidince çay geçilirken at değiştirilmez bunu nereden çıkardınız sayın başbakanım dedim. Ama onu da dinlemediler ve memleketi bu hale OKUTAN: BEN KİMSENİN PARTİCİLİĞİNİ YAPMADIM

Çözüm süreci diye bir hükümet programı mı var diye soran Nuri Okutan, “Ben 57.hükümetin valisiydim. Kimsenin benim valiliğime söz edecek durumu yok” diye sert çıktı. Okutan, “Çözüm süreci diye bir hükümet programı mı var, yani çözüm süreci diye aktardığınız şey milletin gözünü perdelemek. Sanki bir barış ortamı varmış gibi sanki güney doğu, doğu insanı ile kucaklaşılıyormuş gibi hava estiriliyor. Biz eskiden beri kucaklaşıyoruz. Eksiğimiz varsa dinamik irade olarak bunları hala yerine getirebiliriz.  Herkes gitsin burada herhangi bir Siirtli’ye sorsun. Orada nasıl kucaklaşma oluyormuş, devletle vatandaş nasıl kucaklaşıyormuş, nasıl oralar üretim gücü haline getiriliyormuş ve eğitimde terörle gerçek mücadele nasıl yapılıyormuş batıdan bunlar yaşanmadı, Adana’dan, İzmir’den insanlar Siirt’e geri döndüler, 10 bin kişi geri döndü. Oralarda üretim gücü tekrar yükseldi. Biz böyle çalıştık. Kimsenin valiliğime laf edecek bir şeyi olmasın. Ben devletin valiliğini yaptım. Ben 57. Hükümet döneminde vali oldum, MHP’nin dahil olduğu. O gün de devletin valisiydim, bugünde. Gidip MHP’nin particiliği yapmadım, AKP’nin zaten yapmadım. Esasen bunlar nasıl oluyor da sokağa çıkıyor anlamadım. Bu gidişat, bu şehitler, bunlar daha bir şey değil, Allah göstermesin daha büyükleri gelecek. Yani o kadar kötü bir noktaya gelindi ki bu hususta” dedi.

Nuri Okutan, memlekette yarım kalmış Sevr’in hesabı görülüyor diyerek, “Asıl buna cevap versinler” diye konuşmasını sürdürdü. Okutan, “Memlekette bir yarım kalmış Sevr’in hesabı görülüyor. Esas hükümet tarafı buna cevap versin. Bu işlerle uğraşmasınlar bunlarla valiydin geldin evet, yani orada yanlışların devam ettiğini gördüm ve şimdi de MHP’de siyaset üretiyorum. Bildiklerimizi devlet terbiyesiyle çok fazla konuşmuyoruz.  Eğer konuşursak köşeye sıkışırsın, böyle bizim kimseye borcumuz yok, borçlu olanlar bize borçludur” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, Isparta, Milletvekili, 26Dönem, Milletvekili, Adayı, Nuri, Okutan, AK, Part
Yorumlar
Haber Yazılımı