301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Aralık 2015 - Perşembe 19:46
 
Sağlıkta şok gelişme
Şırnak’a görevlendirilen 1 uzman rapor aldı, 2 pratisyen hekim istifa etti
SAĞLIK Haberi
Sağlıkta şok gelişme

Güneydoğu’da yaşanan terör olaylarının ardından orada ihtiyaç olan sağlık personeli açığını kapatmak üzere Isparta’dan 4 hekim görevlendirildi. Ancak, bu hekimlerden 2 pratisyen hekimin istifa ettiği, bir uzman hekim yani beyin cerrahının da 45 gün süreli rapor aldığı öğrenildi, kalan bir hekimin de Şırnak’a gitmek üzere yola çıktığı bilgisine ulaşıldı.

Isparta, Güneydoğu’da ihtiyaç olan sağlık personellerinin görevlendirilmesi kararının ardından istifalara sahne oldu.

Edinilen bilgilere göre, Sağlık Bakanlığı, personel ihtiyacı nedeniyle Isparta Devlet Hastanesi hekimlerinden Şırnak’a 2’si pratisyen hekim, 2’si beyin cerrahı 4 personeli görevlendirdi. Ancak bu görevlendirme sonrası can güvenliği nedeniyle 2 pratisyen hekim istifa etti, bir beyin cerrahı da 45 gün rapor aldı. Bu raporun Antalya’dan alındığı öğrenildi. Kalan bir beyin cerrahının da Şırnak’a gitmek üzere bugün yola çıktığı, yarın görevinin başında olacağı bilgisine ulaşıldı.

Konuya ilişkin Isparta Devlet Hastanesi Başhekimliği’nden alınan bilgilere göre, 45 gün rapor alan hekim hakkında raporuna ilişkin inceleme başlatıldı. Bu rapor süresinin ardından aynı hekimin yine görevlendirmesinin yapılacağı belirtildi.

Başhekimlik, bu tür görevlendirmelerin 2014 yılından bu yana yapıldığını, bu nedenle ne ilk ne de son olacağına işaret etti.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şırnak’a, görevlendirilen, 1, uzman, rapor, aldı, 2, pratisyen, hekim, istifa, e
Yorumlar
Haber Yazılımı