Haber Detayı
16 Ekim 2015 - Cuma 19:51
 
Seçime doğru
Yüce: Bir AP’linin bir DYP’linin CHP’ye oy vermesini anlamıyorum
SİYASET Haberi
Seçime doğru

İthal aday tartışmalarının odağı olan AK Parti Isparta 2.Sıra Milletvekili Adayı Sait Yüce, kanal 32 ekranlarında yayınlayan Ne Var Ne Yok Programı’na katıldı ve samimi itiraflarda bulundu.

 

AK Parti Isparta 2.Sıra Milletvekili Adayı Sait Yüce, kanal 32 ekranlarında yayınlayan Ne Var Ne Yok Programı’na konuk oldu. ‘80 darbesinde beni tutukladılar evimde Risale-i Nurlar vardı, hapse attılar’ diyen Sait Yüce, 9.Cumhurbaşkanı Merhum Süleyman Demirel’in evinden alınışına da şahit olduğunu anlattı.Sait Yüce, üniversiteyi bitirip gazeteci olduktan DYP ile siyasi hayatına başladığını söyledi. Yüce, “Birgün olur elbette doğar şems-i hakikat  Hiç böyle müebbed mi kalır zulmet-i âlem?” Yani Hakikat güneşi doğacak. Alemin karanlıkları hiç böyle kalmayacak.O şiiri yazınca mektubuna cevaben Merhum Demirel de şunları yazıyor; “Sevgili kardeşim Said.Güzel sözlerin ve şiirin için seni tebrik ediyorum.Merak etme güzel günler İnşallah Gelecek.” Mektuplaşma sürecinden sonra, acaba bu adam kim?Bir örgüt üyesi mi? Düşündüler herhalde” dedi.

Yüce, AP ve DYP tabanının CHP’ye oy vermesine anlam veremediğini belirterek, ”Rahmetli Menderes ile başlayan ve merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ile devam eden demokrasi mücadelesini bugün devam ettiren parti AK Parti’dir” dedi. Demirel, “Rahmetli Menderes ile başlayan ve merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel ile devam eden demokrasi mücadelesini bugün devam ettiren parti AK Parti’dir. DP kökenli arkadaşlarımız, yıllardır kendileri ile mücadele eden, her türlü saldırıyı yapan ve partiye ve zihniyete nasıl oy veriyorlar merak ediyorum. Tabii ki kendilerine saygı duyuyorum. Bundan sonra bu mücadeleyi devam ettiren parti AK Parti’ye destek olmalarını bekliyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yüce, Bir, AP’linin, bir, DYP’linin, CHP’ye, oy, vermesini, anlamıyorum
Yorumlar
Haber Yazılımı