301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Haziran 2013 - Perşembe 12:34
 
Spor Özel’de Sezon Finali Yapıldı
Spor Özel’in son programında konuklar ilk bölümde Piramit Eğitim Merkezi Müdürü Serap Kırış ve Piramit Spor Koordinatörü Hacer Soyuçok olurken, 2. bölümde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in açıklamalarına ve çalışmalarına yer verildi.
SPOR Haberi
Spor Özel’de Sezon Finali Yapıldı

Isparta’nın tek televizyonu Kanal 32’de yayınlanan 15 günde bir salı günleri yayınlanan Spor Özel programının kapanışı yine ilgiyle izlendi. Ocak ayından bu yana spor camiasının sesi soluğu olan program, sezon finalini yaptı. İlk bölümün konuğu Piramit Eğitim Merkezi Müdürü Serap Kırış ve Piramit Spor Koordinatörü Hacer Soyuçok olurken, 2. Bölümde Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in açıklamalarına ve çalışmalarına yer verildi. Gazeteci Levent Doğan’ın sunup hazırladığı program yaklaşık 1.5 saat sürdü. Telefon bağlantıları ve özel VTR’ler ise programa ayrı bir renk kattı.

“SÜREKLİ KENDİMİZİ GELİŞTİRİYORUZ”

Piramit Eğitim Merkezi Müdürü Serap Kırış, kurumlarının çalışmalarından bahsederken değişen ve gelişen dünyada sürekli kendilerini geliştirdiklerini söyledi. Spor branşlarında yüzme, basketbol, voleybol, kort tenisi, futbol, satranç, jimnastik dallarında faaliyet gösterdiklerini belirten Kırış, “Ayrıca müzikte her branş için değişik veya bireysel çalışmalar yapılıyor. Keman, gitar, piyano, ney, bağlama, yan flüt, güzel sanatlar hazırlık, ney, drama, resim, dans çalışmalarına da büyük önem veriyoruz” dedi.

“BÜTÜN DALLARDA VARIZ”

Ayrıca yarım ve tam gün okullarından da bahseden Müdür Kırış, “Bu okullarımızda çocuklarımızı spordan, sanata ve eğitime kadar her alanda yetiştiriyoruz. Çocukların akademik gelişişime önemli katkılar sunmak için özel çalışmalar yapıyoruz. Aileler çocuklarını buraya gönül rahatlığıyla bırakabilir. Çok özel kampanyalarımızda var. Kısacası A’dan Z’ye hemen hemen bütün dallarda hizmet veriyoruz” diye konuştu.

Velilerinden de kendilerinden memnun olduğunu söyleyen Kırış, eleştiriye de açık olduğunu kaydetti.

 

“PİRAMİT OLARAK BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Bu arada sporla birlikte dersin ve sanatın birlikte yürüyebileceğini belirten Piramit Eğitim Merkezi Müdürü Serap Kırış, tam bir aile yuvasının olduğu kurumlarının bu sene genişletilmiş yaz okullarının olduğunu ifade etti. İstasyon Caddesi’nde Atatürk Stadı altında bulunan 4 katlı binalarında hizmet verdiklerini bildiren Kırış, kurslarla ilgili (0246) 232 33 36 ve 0530 971 75 85 nolu telefonlardan bilgi alınabileceğini sözlerine ekledi.

“MEDİCAL PARK ANTALYASPOR KURS KAYITLARI SÜRÜYOR”

Piramit Spor Koordinatörü Hacer Soyuçok, yaz spor okullarından bahsettikten sonra bu yıl Medical Park Antalyaspor’la birlikte kurs açtıklarını bildirdi. Akdeniz’in gururu Medical Park Antalyaspor Futbol Okulu’na katılımın şu an çok iyi olduğunu söyleyen Soyuçok, “Amacımız Isparta’daki gençleri kulübe kazandırmak. Çocuklarımızı geleceğe en iyi şekilde hazırlamaya çalışıyoruz. Kurslarımız Beden Eğitimi Öğretmenleri Erol Yedibela, Ömer Özcan ve Oğuzhan Yalçın tarafından veriliyor. Kurslarımız Medical Park Antalyasporlu yetkililerin gözetiminde yapılıyor” dedi.

ÖĞRENCİLERİN SURVIVOR HEYECANI

Ayrıca bu yıl ilk kez Survıvor çalışmaları yaptıklarına da değinen Soyuçok, Isparta’da bu alanda ilk kez etkinlik düzenlediklerini bildirdi. Soyuçok, öğrenciler için Gökçay’da özel parkur yaptıklarını belirterek, hem eğlendirdiklerini hem de ödüllendiklerini sözlerine ekledi.

Bu arada programa telefonla bağlanan sporcu velileri ise Piramit Eğitim Merkezi yetkililerine övgü dolu sözler sarf ederek, kurslardan ve çalışmalardan memnun olduklarını söyledi.

GEVREK PROJELERİNDEN BAHSETTİ

Öte yandan 2. Bölümün konuğu Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek’in açıklamalarına yer verildi. Batıkent’e yapılan 2000 kişilik Spor Salonu hakkında bilgi veren Müdür Gevrek, Ali Göral Sahası’nın yanında inşaatına başlanan Gençlik Merkezi çalışmalarından bahsetti. Ayrıca 2013 yılında atletizm pistinin yapılacağını belitten Gevrek, Sav ve Aliköy’deki geniş alanlara yapılacak tesislerle ilgili konuştu. Özellikle spor salonunun üst düzey olduğunu belirten Gevrek, tesisin yapılmasının ardından uluslar arası organizasyonlara ev sahipliği yapacaklarını söyledi. Gevrek, sporcu sayısının her geçen gün arttığını belirterek, “11 bin olan sporcu sayımızı 21 bine yükselttik. Ayrıca merkez ve ilçelerde çeşitli dallarda sporcu taraması yaptık. Yetenek taramasının meyvesini şimdiden almaya başladık” dedi.

Velilere seslenen Gevrek, merkez ve ilçelerde yaz okulları açtıklarını söyledi. Gevrek, kursları öğrencilere davet ederken, yaz tatilini dolu geçirmeleri istedi

Ayrıca Mahkeme Kararı ile boşaltılan Ispartaspor’un kullandığı tesislerinin Gençlik Hizmetleri’ne geçtiğini bildiren Gevrek, tesisi çok kötü durumda aldıklarını söyledi. Gevrek, tesisi düzelterek sporcu kamp eğitim merkezi yapmayı düşündüklerini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Spor, Özel’in, son, programında, konuklar, ilk, bölümde, Piramit, Eğitim, Merkez
Yorumlar
Haber Yazılımı