301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ekim 2015 - Cuma 19:16
 
Terörü ancak biz çözeriz
Ülkede artan terör olaylarına ilişkin Saadet Partisi Isparta Milletvekili Adayı Yıldızhan önemli açıklamalarda bulundu. Terörün batılı güçlerle değil, İslam birliğiyle çözülebileceğini belirten Yıldızhan, “Bunu da ancak Saadet Partisi iktidarı yapabilir” dedi.
SİYASET Haberi
Terörü ancak biz çözeriz

Saadet Partisi Isparta Milletvekili Adayı Hüseyin Yıldızhan’ın 1 Kasım’da yapılacak olan genel seçimler öncesi gündeminde terör sorunu vardı.

Hem Türkiye’deki hem de Ortadoğu’daki terör sorununun kaynağının batılı güçler olduğunu ileri süren Saadet Partisi Isparta Milletvekili Adayı Yıldızhan, “Meclisteki partilerde batılı güçlerle işbirliği yapmaya çalışıyorlar. Terörün kaynağı batılı güçler olduğu için bu sorunu asla çözemeyecekler” dedi.

Terörün ancak İslam birliği ile çözülebileceğini vurgulayan Hüseyin Yıldızhan, “Bunu da ancak Saadet Partisi sağlayabilir” diye konuştu.

Yıldızhan, “izler bu coğrafyada Zazasıyla, Kürdüyle, Türküyle, Arabıyla yüzyıllardır yaşıyoruz ve bu İslam hamuru ile yeniden bu coğrafyada tesis edilecek kardeşlik ve barışın; sadece bölgeye değil, tüm insanlığın barışına hizmet edeceğine inanıyoruz. Milli Görüş’ün temsil ettiği medeniyet Fatih Sultan Mehmet’in, Selahaddin Eyyubi’nin, Sultan Abdulhamit Han’ın, Şeyh Said’in ve Erbakan Hocamızın temsil ettiği bir medeniyettir. Türkiye’nin bütün sorunları ancak bu medeniyet perspektifiyle çözülür. Çözümün en güçlü iradesi ise İslam kardeşliği temelinden yola çıkan İslami damardır. Şüphesiz Kürtler bu bölgenin, İslam coğrafyası ve İslam dünyasının şerefli bir kavmi ve parçasıdırlar. Elitlerden bir bölümü Avrupa, Amerika veya başka bir güce eğilim gösterseler bile, Kürt halkının kalbi İslam dünyasında atar. Bundan hareketle bölgesel her çözüm, İslam faktörünü göze almadan tasarlanamaz ve yaşama şansı bulamaz. Çözüm ve Kardeşliğin tesisi için bu İslami toplumsal tabanın muhataplığı dikkate alınmalıdır. Gerçek ve kalıcı çözüm ancak İslam’dan neşet edecektir. Nitekim çok açıktır ki Doğu ve Güneydoğu meselesinin çözümünde ne "Federasyon" ve ne de "Ayrı devlet" asla kimseye fayda getirmez, saadet getirmez ve bir çözüm sağlamaz. Tek çare ve kalıcı çözüm yolu her zaman söylediğimiz ve gayretlerimizin amacı olan İslam Birliğinin kurulmasıdır. Terörü bitirecek gerçek ve kalıcı adımlar Milli Görüşün tek partisi Saadet iktidarında atılacaktır. Gerçekten terörün bitmesini isteyen halkımıza sesleniyoruz: Saadet Partisi`ne güç verin destek verin, siz biliyorsunuz ki terörü sadece Saadet Partisi çözer. Allah, Müslüman toplulukların arasına ilahi bir lütuf olarak “İslam Kardeşliği”ni bahşetmiştir” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ülkede, artan, terör, olaylarına, ilişkin, Saadet, Partisi, Isparta, Milletvekil
Yorumlar
Haber Yazılımı