Haber Detayı
12 Temmuz 2010 - Pazartesi 00:21
 
Yaz sakinliği başladı
GÜNCEL Haberi
Yaz sakinliği başladı

Temmuz ayının ikinci pazartesi gününde piyasalarda yaz tatili modu hakim. Döviz Bürosu İşletmecisi Ali Kurtay, “Döviz kurları, 2-3 haftaya göre biraz düşük fiyatla seyrediyor. 2-3 hafta önce altın da yüksekti. O da biraz geri geldi. Sakin bir seyir var diyebiliriz, yaz periyodundayız. Fazla bir hareket yok. Böyle gideceğini tahmin ediyorum. Borsa eksi yapıyor, dışarının etkisiyle. Bizim borsamız da eksi. Fazla bir hareket beklememek lazım. Dolar 1550, 55’lerde seyrediyor. 1.960’larda Euro’nun fiyatı var. 60 bin, 61 bin gini altının fiyatı da Kapalıçarşı’da fiyatı var. Sakin bir piyasa var. İçerdeki hareketlere göre belki piyasa biraz yukarı-aşağı yapar” dedi.

Kurtay, altındaki iniş çıkışları değerlendirirken de, “Evet altın çok yükselmişti, biraz geri geldi. Bu durumu şöyle algılamak lazım, piyasadaki güvenle alakalı. Piyasada güven söndüğü zaman altının fiyatı yükseliyor. İnsanlar korktuğu zaman yukarı doğru gidiyor. Güven ortamı oluştukça altının fiyatı geri gelir diye tahmin ediyorum. Yaz olduğu için şu an düğün mevsimi başladı. Alıcının etkisi ile de büyük” dedi.

Piyasalardaki bu durumun ağustos sonu eylül başına devam etmesi bekleniyor.

 

 

Kaynak:
Fatal error: Call to a member function fetch() on a non-object in /home/kanal32/public_html/haber.php(0) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code on line 214