301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Feci kaza
04 Şubat 2014 Salı
Haber Detayı
25 Mayıs 2013 - Cumartesi 14:35
 
Japonya’ya Isparta gülü damgasını vurdu
Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı, Isparta gülünün tanıtılması amacıyla Japonya’da düzenlenen Uluslar arası Gül ve Bahçecilik Fuarında stant açtı. 300 bin kişinin ziyaret ettiği fuarda katılımcılar Isparta gülüne yoğun ilgi gösterdi. Isparta Belediyesi Şehr-i Gül Mehteran Takımının gösterisi ise büyük alkış topladı.
DÜNYA Haberi
Japonya’ya Isparta gülü damgasını vurdu

Japonya’da düzenlenen 15. Uluslar arası Gül ve Bahçecilik Fuarında bu yıl ana tema “Türkiye ve Türk Gülüydü.”

Fuara, Türkiye’den sadece Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı katıldı. Fuarda Süleyman Demirel Üniversitesi Gül ve Gül Ürünleri Araştırma Merkezi ile Güneykent Belediyesi de stant açtı.

Isparta gülünün tanıtıldığı fuarı 300 bin kişi ziyaret etti. 10 ülkeden katılımcıların yer aldığı fuara Isparta gülü damgasını vurdu. Isparta gülü yoğun ilgi gördü.

Japonya’da gül deyince akla ilk Bulgaristan’ın geldiğini ifade eden BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin, “Bu imajı Türkiye olarak yıkıyoruz” diye konuştu. Engin, Bulgaristan’ın önüne geçmek için daha çok marka üretilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Fuara gelen katılımcılar özellikle Süleyman Demirel Üniversitesi tarafından üretilen cam içerisindeki güllere yoğun ilgi gösterdiler.

Isparta Belediyesinin Şehr-i Gül Mehteran Takımı da fuara renk kattı. Belediyenin Mehter Takımının gösterileri ve seslendirdiği marşlar, Japonlardan büyük alkış aldı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Batı, Akdeniz, Kalkınma, Ajansı, Isparta, gülünün, tanıtılması, amacıyla, Japony
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı